България U16 набра скорост с разгром над Финландия

BGbasket.com 11/08/2018 17:15

Българският национален отбор за момчета U16 изигра най-добрия си мач до момента на Европейското първенство в Босна и Херцеговина и стигна до разгромна победа над Финландия със 75:52.

С успеха си България оглави временно група С и запази всички шансове за продължаване напред, където отиват първите два от всяка група. Утре е почивен ден на първенството.

За разлика от първите два мача на шампионата, в този България пое контрола още от първата минута и водеше уверено играта.

След началните 10 минути авансът бе 19:12, а с първата българска тройка в двубоя разликата стана двуцифрена на старта на втората четвърт. Доминацията на нашите момчета под коша им даваше огромно предимство.

Финландия вкара един кош в продължение на шест минути и разликата скочи до цели 20 точки в полза на България, малко преди почивката. След едно полувреме нашият тим водеше с 39:23, след страхотни изяви на Константин Тошков. Гардът за 12 минути на терена записа 10 точки и 5 асистенции, а през второто полувреме добави към актива си още една точка и две асистенции.

В началото на третата част нещата отново изглеждаха добре за нашите, преди съдиите да накъсат ужасяващо играта с куп нарушения, някои от тях доста дискусионни, в ущърб на България. Благодарение на това Финландия скъси изоставането си до 9 точки, но с много битка и няколко отлични тройки в последните две минути от четвъртината, разликата пак скочи в наша полза.

Преди заключителния период авансът бе 55:38.

Всичко бе ясно 4-5 минути преди края, когато разликата мина 20 точки и подгони 30, преди да се закове на финалното 75:52.

Най-резултатен в лагера ни отново бе Константин Костадинов със 16 точки, плюс 10 борби. По 11 точки реализираха Павел Теофилов и Константин Тошков, а всички играчи успяха да допринесат с нещо за успеха.

Основен проблем за тима си остават грешките, като отново в двубоя имахме почти двойно повече от съперника - 24.