U17: Септември надви Лудогорец в повторение на финала за Купата, Национал вкара девет гола на Берое (обзор)

Viasport 11/09/2019 21:00

Всички осем мача от междинния трети кръг в Елитната юношеска група до 17 години се играха днес. Резултатите са изключително любопитни, бяха отбелязани и много голове.

Славия, Етър и Септември са трите отбора, които са с по три победи от началото на сезона. Славия се наложи с 5:2 при гостуването си на Локомотив в Пловдив, Етър взе домакинството си на Спартак (Варна) с 4:0, а Септември спечели дербито с Лудогорец с 2:1.

Единственият равен резултат беше в Марково - Сокол - Черно море.

В изключителен голов спектакъл Левски обърна Ботев (Пловдив) от 1:3 до 4:3.

ЦСКА спечели със 7:1 домакинския си мач срещу Витоша (Бистрица).

Дунав си тръгна с три точки от София, след като надигра с 2:0 Левски-Раковски.

Най-изненадващият резултат се получи в последния мач за деня – Национал победи Берое с 9:0.

---

Сокол (Марково) - Черно море 0:0

Това бе единственият мач от кръга, в който не беше отбелязан гол.

Черно море трябва да съжалява повече. "Моряците" владееха повече топката и имаха много добри ситуации. Марин Петров пропусна на два пъти за гостите, Берк Джевдет удари греда. Пропуски за варненци направиха още Пресиян Михайлов и Димитър Колимечков.

---

Септември – Лудогорец 2:1 (1:0)

Мачът бе повторение на финала за Купата на БФС през миналия сезон. Тогава срещата се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново, а Лудогорец триумфира с 1:0.

Здрав мач с положения и за двата тима. Септември поведе през първото полувреме. В 43-ата минута Евгений Илиев изведе столичани напред в резултата.

След почивката гостите имаха възможности за равенството, но не се възползваха. Домакините пък успяха да увеличат преднината си. В 70-ата минута след центриране на Адреан Стойков Алекс Маринов си отбеляза автогол с глава в опита си да изчисти топката.

В добавеното време на срещата Лудогорец намали. Вратарят на Септември изби удар към неговата врата, а при добавката Мартин Кирчев направи 2:1.

---

Локомотив (Пловдив) – Славия 2:5 (1:3)

До 30-ата минута Славия водеше с 3:0. Домакините допуснаха много индивидуални грешки, а гостите се възползваха по най-добрия начин. В края на полувремето, в 40-ата минута Локомотив върне един гол чрез Божидар Зелямов, който се разписа след статично положение.

В 53-ата минута домакините вкараха втори гол, дело на Мирослав Йорданов. Последва положение, при което "черно-белите" поискаха дузпа, но такава не беше отсъдена.

В 63-ата минута Славия отбеляза четвърти гол и прекърши амбициите на домакините за равенство. В 85-ата минута "белите" оформиха крайния резултат.

По два гола за столичани вкараха Мартин Сораков и Иван Вълев, веднъж се разписа Стелиън Иванов, който влезе като резерва.

---

ЦСКА - Витоша (Бистрица) 7:1 (4:0)

Двубоят се игра на терена във ВТУ "Тодор Каблешков" (на снимката).

Мартин Аврамов изведе "армейците" напред в 18-ата минута. Между 32-ата и 43-ата точни бяха Данаил Стойчев, Александър Бучков и Цветомир Цанев.

Йоан Борносузов се появи в игра на старта на втората част и вкара за 5:0 в 63-ата минута. Витоша намали на 5:1 от дузпа в 71-ата. Наказателният удар бе реализиран от Димитър Младенов.

В 80-ата минута Марк-Емилио Папазов реализира за 6:1. Борносузов оформи крайното 7:1 две минути преди последния съдийски сигнал.

---

Левски-Раковски - Дунав 2010 (Русе) 0:2 (0:1)

Дунав отбеляза по един гол в двете полувремена за втората си победа в първенството. Димитър Тодоров изведе русенци напред в резултата в 15-ата минута.

След почивката точен за гостите беше Виктор Тодоров.

Левски-Раковски все още няма спечелена точка в първенството, както и тимовете на Витоша (Бистрица) и Берое.

---

Етър - Спартак 1918 (Варна) 4:0 (1:0)

Убедителна победа за Етър. Стелиян Добрев се отличи с хеттрик. Той откри резултата през първото полувреме.

През втората част Добрев направи 2:0 от дузпа, след което вкара за 3:0.

Четвъртият гол отново бе от дузпа, този път вкарана от Дилян Игнатов, който влезе като резерва. И двете дузпи бяха отсъдени за игра с ръкa.

---

Национал – Берое 9:0 (3:0)

Кошмарна загуба за Берое и мач, който може да вдигне самочувствието на Национал. Траян Тенев отбеляза хеттрик, два гола вкара Антон Бакалов.

По един път се разписаха Емре Дрянов, Мартин Вълчев, Пламен Симеонов и Георги Пенелов.