България U17 вкара 96 на Шумен

BGbasket.com 12/10/2019 19:10

Националният отбор на България U17, който започва подготовка за Световното първенство догодина в София, победи отбора на Шумен U19 с 96:57.

Двубоят бе част от турнира на името на Костадин Димитров, организиран от шуменци. Утре националите ни ще играят и срещу Северна Македония.

Националната селекция имаше преднина от самото начало и изигра отлична първа четвърт, в която допусна само 9 точки и вкара 26. През втория период разликата продължи да расте като стигна 26 точки, а почивката дойде при 29:50. Шумен разчиташе основно на игра под коша, но и дистанцията в грешките бе огромна 22-10 за едно полувреме. Домакините нямаха отбелязана тройка за 20 минути, а на сметката на националите бяха 6 точки опита.

Повече от половината точки за шуменци до почивката бе реализирал Мартин Йорданов - 19 и 7 борби към тях, докато силно полувреме за България изигра Димитър Евгениев с 12 точки и 8 борби.

В третата част мерникът леко изневери на националната селекция, като имаше доста пропуски и грешки, и чак в края ѝ отново влязоха няколко поредни атаки, за да се стигне до най-голямата разлика до момента от 28 точки преди финалния период.
И в него България доминираше и затвори подобаващо срещата с огромна преднина за крайното 96:57.

Димитър Евгениев завърши с 23 точки, 14 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки, 11 отбеляза Никола Станчев, а по 10 Михаил Комбаков и Румен Георгиев.