Момчета U16: Убедителни победи в първите мачове на изток

BGbasket.com 21/10/2019 21:00

С убедителни победи започнаха двете елитни групи при баскетболистите U16 в източния регион. Двубоите се проведоха в края на изминалата седмица.

На североизток Черно море Тича победи като гост Дунав Русе със 72:47. Домакините започнаха много силно мача и поведоха с 20:9. Те обаче не вкараха нито една точка през втория период и допуснаха 28 в собствения си кош, откъдето дойде и разликата.

Най-резултатен за победителите със 17 точки бе Никола Петров. Станимир Сотиров отбеляза 15, а с 13 е Мерт Адем. За Дунав Стоян Ганев отбеляза 22 точки, 14 има Асен Нейков.

Чардафон Орловец постигна домакински успех срещу Шумен със 76:48. Баскетболистите на Антонио Станков започнаха срещата със серия от 16:0, като до края нямаха проблем да задържат аванса си. Христо Саркизов отбеляза 23 точки за победителите, Андреан Деков добави 15, с 12 е Александър Христов.

В югоизточната група Академик Бултекс 99 спечели убедително визитата си на Несебър с 87:56. Пловдивският тим натрупа аванса още от самото начало, като спечели и четирите части в срещата.

В другия двубой Делфин надви като гост Сливен баскет със 79:60. До почивката играта бе много равностойна, като победителят бе определен през второто полувреме.