Купа БФС: Локомотив (Пловдив) елиминира Черно море (1/8-финали, обзор)

Ваня Николова 21/10/2019 21:20

Ясни са седем от осемте отбора, които ще играят на 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите младша възраст, родени през 2002 година.

Това са Черноморец (Бургас), Локомотив (Пловдив), Ботев (Пловдив), Славия, ЦСКА, Септември, Дунав (Русе).

Последният 1/8-финал Лудогорец – Берое ще се играе на 5 ноември поради участието на разградчани в Младежкта Шампионска лига U19.

В най-интересния мач днес Септември отстрани Левски след дузпи.

Локомотив (Пловдив) елиминира Черно море, въпреки загубата с 0:1 в първия двубой.

ЦСКА записа втора голяма победа над Ботев 57.

Черноморец (Бургас) загуби гостуването на Монтана с 1:2, но след успех с 2:0 в първия мач продължава напред.

Ботев (Пловдив) постигна втора победа над Сокол (Марково), този път с 6:0.

Славия и Локомотив (Горна Оряховица) направиха 2:2, "белите" се класираха с общ резултат 7:2.

Дунав победи Етър с 2:0 и след 1:1 в първия мач, също ще играе на 1/4-финалите.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Монтана - Черноморец 1919 Бургас 2:1 (0:2 в първия мач)

Монтана поведе в 10-ата минута с гол на Георги Замфиров.

След почивката, в 63-ата минута Черноморец изравни. След центриране от фаул на Красимир Батилов, Вълемир Стоев с глава се разписа за 1:1.

Пет минути по-късно бе отсъдена дузпа за домакините, която Румен Георгиев вкара за 2:1.

---

Локомотив (Пловдив) - Черно море 2:0 (0:1 в първия мач)

И двата гола паднаха през второто полувреме. Преди почивката защитникът на Локомотив Петър Петров с глава стреля покрай вратата. В 38-ата минута Божидар Зелямов нацели страничната греда след топовен изстрел от около 35 метра.

В 53-ата минута Сашо Лебанов изведе на стрелкова позиция Николай Борисов, който не сгреши за 1:0 и изравни резултата от двата мача. Това даде допълнителен импулс в редиците на "черно-белите", които само след пет минути стигнаха до нов гол. Даниел Димитров с далечен удар направи резултата 2:0.

В даденото от съдията продължение на срещата Росен Стефанов можеше да се превърне в герой за "моряците", както го стори през миналата кампания на турнирната надпревара и класира отбора (2001 г.) на финал, но днес нямаше късмет. Младият талант пропусна да вкара в 93-ата минута на двубоя. След центриране от корнер на задна греда, играч на гостите свали топката на Стефанов, който от непосредствена близост изпрати кълбото покрай страничната греда.

---

Ботев (Пловдив) - Сокол Марково 6:0 (2:0 в първия мач)

Втора победа за Ботев, този път много по-категорична от тази в първия мач. "Жълто-черните" реализираха по три попадения в двете полувремена.

През първата част с два гола се отчете Атанас Стоименов, а един гол добави Георги Трифонов. След почивката Иво Казаков вкара за 4:0, а последните две попадения бяха дело на родения през 2003 година Юсеин Касов.

---

Славия - Локомотив Горна Оряховица 2:2 (5:0 в първия мач)

Славия поведе с 2:0, след което допусна изравняване. Хари Денков откри през първото полувреме.

След почивката Кирил Сашов направи 2:0. Играчите на Локомотив намалиха от дузпа, а след това фиксираха крайното 2:2.

---

ЦСКА - Ботев 57 8:3 (6:1 в първия мач)

През първата част "армейците" отбелязаха седем гола - с хеттрик се отличи Даниел Иванов, два пъти се разписа Кристиян Атанасов, а по едно попадение добавиха Георги Манев и Данаил Стойчев.

Гостите вкараха три гола за 7:3 до 69-та минута. Голмайстори за Ботев 57 бяха Антонио Ангелов и Боби Огнянов, който се разписа два пъти.

Пет преди края Алпай Рамадан оформи крайното 8:3 от дузпа.

---

Дунав 2010 (Русе) - Етър (Велико Търново) 2:0 (1:1 в първия мач)

На почивката резултатът беше 0:0.

Роденият през 2004 година Борис Димитров отбеляза първото попадение в мача, а Симеон Дочев удвои преднината на Дунав.