Тимът на Болярчета спечели турнир във Велико Търново (снимки)

Viasport 23/10/2019 09:00

Отборът на Болярчета спечели детския футболен турнир за Купата на M&BM, който завърши във вторник във Велико Търново. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Велико Търново. Участваха осем отбора, съставени от деца, родени след 1 януари 2008 година.

Във финала в Двореца на културата и спорта "Васил Левски" тимът на Болярчета разгроми Лато (Алеково) с 3:0. Попаденията за шампионите бяха дело на Георги

Йорданов, Рафаел Чолаков и Стамен Джагалски.

Трето място в надпреварата зае Локомотив (ГО) след минимална победа в малкия финал с 1:0 над Павликени. В спор за 5-ото място Академик (Свищов) надигра Белица 2017 (Килифарево) с 1:0. На седма позиция завърши Етър ВТ (Велико Търново) след успех с 4:0 над Янтра (Полски Тръмбеш).

Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор. В награждаването на децата се включиха капитанът на Етър Христо Иванов, голмайсторът Даниел Младенов и нападателят Иван Петков. Малките участници бяха наградени още от героя от САЩ\\\\′94 Бончо Генчев, който е и председател на Зоналния съвет на БФС - Велико Търново, зам.-кмета на града Георги Камарашев, Ани Радоева от генералния спонсор M&BM и генералния секретар на АБФ Георги Бойчев.