U15: Левски взе дербито с ЦСКА и записа 12-а поредна победа

Ваня Николова 10/11/2019 13:35

Левски победи ЦСКА с 2:1 в дербито на 12-и кръг на Елитната група до 15 години.

Срещата се игра на първи терен на базата на "червените" на Панчарево.

Това е 12-а поредна победа за "сините", които са убедителни лидери на върха в класирането с 11 точки пред "армейците"и Черно море. За ЦСКА загубата е първа в първенството.

Любомир Тодоров откри за Левски в 16-ата минута. Десетката на "сините" се разписа от пряк свободен удар.

Шест минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Играчите на Петър Карачоров отнеха топката в половината на ЦСКА, организираха бърза атака, която бе завършена успешно от капитана Виктор Василев.

След почивката домакините опитаха да се върнат в мача, но стигнаха само до едно попадение, което бе отбелязано две минути преди края. Кристиан Георгиев се разписа 1:2 като при удара вратарят на Левски Йоан Загоров при опита да хване топката я изпусна и тя влезе във вратата.

Мачът премина под знака на феърплея, при добро съдийство и спортменско уважение между двата тима.