U17: ЦСКА надви Левски с късен гол

Ваня Николова 10/11/2019 16:00

ЦСКА победи Левски с 2:1 в дербито на Елитната юношеска група до 17 години. Мачът се игра на терен 1 на базата на "червените" в Панчарево.

Отборът на Левски бе воден от Георги Тодоров, който пое поста от напусналия Красимир Петров.

Играчите на Владимир Манчев създадоха повече положения през първото полувреме и могат да съжаляват, че не водеха на почивката. Още в 4-ата минута домакините имаха шанс да отбележат, когато Цветомир Цанев с далечен шут нацели греда.

Малко след това при статично положение Мартин Сотиров бе изведен на чиста позиция, но пропусна. Александър Бучков направи самостоятелен пробив за ЦСКА, но също не успя да преодолее вратаря на Левски Иван Андонов.

В 25-ата минута Димитър Иванов от гостите удари греда при статично положение, но преди удара му бе вдигнат флагът за засада.

"Червените" имаха още една много добра възможност, но в завършващата фаза на атаката Цветомир Цанев и Марк-Емилио Папазов не се разбраха как да взаимодействат.

В началото на второто полувреме в игра за ЦСКА влезе Мартин Смоленски и само две минути по-късно откри резултата. Нападателят се озова на стрелкова позиция, първият му удар бе отразен от стража на Левски Иван Андонов, но при вторият Смоленски бе точен.

В 75-ата минута "сините" имаха възможност да изравнят, но вратарят на ЦСКА Ивайло Илиев спаси опасен удар на Самуил Беримски. В ответната атака играч на гостите изби от голлинията изстрел на Марк-Емилио Папазов. Малко след това стражът на домакините Илиев отново се намеси решително след удар на Димитър Иванов.

Десетина минути преди края "сините" стигнаха до равенство. Петър Войнов направи 1:1 в 81-ата минута след рикошет.

ЦСКА стигна драматично до победата с гол секунди преди последния съдийски сигнал. Влезлият като смяна няколко минути по-рано Данаил Стойчев донесе победата на "червените".

За Левски не игра Марин Петков, който бе в групата на "сините" за двубоя с Ботев (Пловдив) от Първа лига. Другият основен играч на Левски, който пропусна дербито, е Мартин Хайдаров, който се възстановява от тежка контузия.