ОФК Сливен спечели купа, Лечков-младши с награда

Viasport 07/06/2014 15:25

Отборът на ОФК Сливен спечели "Купа Мтел” на турнира по футбол за деца до 12 години. На финала възпитаниците на треньора Стоян Качаров разгромиха ОФК Ямбол с 6:0.

Третото място зае тимът на ФК Йоанна (Сливен) пред съставите на ФК Рома (Тополчане), ФК Хаджи Димитър (Сливен),  ФК Бакаджик (Чирган), ФК Надежда (Сливен) и ОФК Елхово.

Елхово - Надежда 1:3

Разпределени бяха и девет индивидуални приза. Голмайстор стана Георги Чолаков с 11 попадения, за футболист на турнира бе обявен Пламен Цончев, а за най-техничен състезател - Йордан Лечков-младши, малкият син на легендата на родния футбол.

За най-добър вратар наградата получи Константин Чолаков, най-добър защитник – Кристиян Андонов, всички изредени дотук са футболисти на Сливен. Най-добър полузащитник е Стефан Албенов, най-добър нападател - Николай Джелебов (ОФК Ямбол), най-полезен състезател – Янаки Панайотов (ОФК Ямбол). Призът за най-добър треньор спечели Стоян Качаров, наставник в Сливен.

Всички отбори и млади футболисти получиха пълна футболна екипировка, топки и индивидуални отличия. Турнирът е част от националната програма „Децата и футболът” и се организира от Асоциацията на българските футболисти и БФС. Той бе първият от поредицата за "Купата на Мтел“, следващите два ще бъдат в Бургас и Пловдив.