Славия (2002) загуби финала в Белград

Viasport 12/06/2014 15:10

Тимът на Славия, родени 2002 г., загуби с 0:1 финала на последния предварителен турнир от веригата Детска Шампионска лига "Лукойл".

"Белите" отстъпиха пред домакините от ОФК Београд в сръбската столица. Двубоят бе равностоен, типичен финал. Ясно бе, че който вкара първи гол ще грабне купата. При 0:0 българите направиха пропуски.

Така ОФК Београд се присъединява към Тотнъм, Малмьо (Швеция), ПАОК (Солун) и Шахтьор (Донецк), първенци в предишните надпревари, за финалите в Истанбул.

За 3-4 място друг сръбски отбор - Чукарички, спечели с 2:0 срещу иранския Сепахан. "Животът продължава, сподели за Viasport.bg треньорът на славистите Мариян Стоянов. За мен бе важно да видим къде се намираме спрямо отбори от големи школи. Определено не сме по-назад. Хората тук ни дадоха висока оценка."