Берое спря Литекс. Засега (обзор)

Viasport 14/06/2014 22:59

Три от първите четвъртфинали на републиканското при децата, родени 1999 г., завършиха според очакванията.

Литекс също бе считан за фаворит срещу Берое, особено след 2:0 насред "Герена" преди броени дни. Стара Загора обаче отново се потвърди като негостоприемен терен за "оранжевите", всички възрасти на които играят доста трудно там. И често губят, както стана днес.

Вижте обзор на мачовете. Реваншите са във вторник.

----
Дунав (Русе) - ЦСКА 0:3

Приказката на русенци изглежда е към своя край, но дунавци няма от какво да се срамуват. Днес те направиха два фрапантни пропуска, по един в двете полувремена, добре се намеси вратарят на гостите.

Головете за армейците реализираха Мартин Ачков и Радослав Живков (2). В началото на вторите 35 минути Кристиян Вучков (ЦСКА) и Николай Захариев (Дунав) се сдърпаха и получиха червени картони. Което означава, че ще пропуснат ответния сблъсък. ЦСКА вече мисли за полуфинала.

----
Берое - Литекс 1:0, СНИМКИ

Добър мач, в който гостите разочароваха, след като сами вдигнаха високо летвата с убедителното отстраняване на Левски. Данчо Свиленски даде аванс на беройци в 25-ата минута.

След почивката домакините имаха още една ситуация, при която резултатът можеше да стане 2:0. Фрапантен пропуск направи Мариян Тонев.

----
Локомотив (Пловдив) - Славия 1:2

Може би "белите" също подцениха съперника си и бяха напът да си изпатят като Литекс. Само преди броени дни те взеха респектиращо 2:0 срещу по-силен пловдивски състав - Векта и явно това ги бе успокоило.

Неделчо Стоянов даде аванс на Локо в 53-тата минута. Гостите реагираха като ужилени и в 55-тата Александър Златков изработи дузпа след добра акция, а от 11-те метра Мартин Семерджиев не сбърка във втори пореден мач. В 66-ата Пиер Пиеров направи 2:1 и осигури отлична преднина на Славия преди реванша в столицата.