Титла за Ангел Владов на "оранжев корт" в Бургас

Тенис
    Viasport 29/10/2014 09:45

Седем деца се включиха в последния за годината регионален турнир на "оранжев корт" за деца до 8-годишна възраст по програмата Тенис 10 в календара на БФТ, организиран от ТК "Бриз" в Бургас.

Поради липса на конкуренция, единственото момиче, записало се за участие - Емма Фантусис от ТК Черно море - Елит, се състезава в турнира наравно с момчетата. Тя стана победител в своята група, записвайки три последователни победи, а на полуфинала преодоля Димитър Берданков от ТК Авеню (Бургас) с 4:2 гейма.

В другия полуфинал Ангел Владов от ТК Тича (Варна) безапелационно се справи с победителя от предходния турнир на "оранжев корт" Артьом Тютюнов от ТК Бриз (Бургас) с 4:0 гейма. На финала състезателят от Варна не допусна изненада и успя да победи представителката на нежния пол с 4:2 гейма, с което спечели и турнира.

Двамата финалисти ще участват в започващия в петък "Турнир на шампионите", където осемте най-добре представили се през годината момчета и момичета, ще премерят сили в заключителен турнир по програмата Тенис 10.