Левски (99) продължи победната си серия срещу ЦСКА (ФОТО)

Валентин Маринов 23/11/2014 19:20

Младшата на Левски, родени 1999 г., записа поредна победа срещу ЦСКА - 1:0 в последния есенен кръг на столичното първенство в тази възраст.

Този път победата на "сините" не бе толкова убедителна като в предишни издания на дербито, но днес и един гол стигна в скучен мач с много малко голови ситуации и пред двете врати. За липсата на настроение на терена и по трибуните вероятно помогна и студа - около 3 градуса по Целзий.

Армейците почнаха много активно, явно решени да спрат лошата серия. Първата опасност възникна пред тяхната врата - след центриране от свободен удар, Иван Калайджийски се оказа в добра позиция и отлично насочи топката с глава, но вратарят Калин Дончев направи зрелищно спасяване.

Последваха възможности за ЦСКА - най-вече след центрирания от игра или от статични положения. Най-често замесен бе Георги Божилов, който няколко пъти не успя да нанесе точен удар във вратата на Димитър Шейтанов.

Постепенно Левски установи контрол. При хубава атака Станислав Иванов изведе Бисер Милушев сам срещу Дончев, последва удар и спасяване на стража. В 26-ата минута гостите изпълниха корнер и на далечната греда топката се озова пред Милушев, който с лекота реализира за 1:0. Попадението успокои "сините" и смути "червените". Левски продължи да има инициативата, а ЦСКА се отчете с нови центрирания, с които възпитаниците на Антон Кирилов успяха да се справят.

През второто полувреме студът още повече скова играта. Двата отбора си поделяха териториално надмощие. Единственото голово положение след почивката бе за ЦСКА. То бе и най-чистото за домакините. В 52-ата минута, след открадната топка в центъра на терена, Андриян Димитров пусна отличен пас за Божилов, който изскочи сам срещу Шейтанов, но прати топката встрани от рамката.

До края не се случи нищо интересно пред двете врати. В игра за Левски влезе Георги Славчев-младши, син на бившия футболист с това име, обличал екипите и на двата гранда. Няколко минути поигра и Александър Иванов, наследник на Георги Иванов-Гонзо.

Въпреки загубата ЦСКА е пред Левски в таблицата, но е рано да се говори за временно класиране за есенния полусезон, тъй като има отложени мачове.