Децата на Национал спечелиха Коледния турнир на БФС

Viasport 11/12/2014 22:34

Отборът на ДЮФК Национал (родени 2007 г.) спечели Коледния турнир по футбол 5, който ЗС на БФС София организира от 9-и до 11 декември в "Драгалевци".

В турнира участваха 10 отбора от 9 столични школи, разделени в две групи. В първата бяха Славия, ДАФ, Лъвчетата, Тигрите и Годеч (втори отбор на ДИТ), а във втората Левски, Национал, Ферион, ДИТ Спорт и ФК София.

Славия спечели своята група с четири победи - срещу ДАФ (3:2), Лъвчетата (2:0), Тигрите (7:1) и Годеч (2:1). Другата група бе спечелена от Национал, който започна с изразителна победа с 8:0 срещу Левски, направи 3:3 с ДИТ, след това се наложи над Ферион (4:1) и София (7:1).

В полуфиналите Славия победи ДИТ след изпълнение на дузпи, а Национал отстрани Годеч с 5:2. Финалната среща предложи бърза и комбинативна игра и множество чудесни индивидуални прояви. Национал поведе, Славия изравни, но в последната част „зелено-белите” доминираха и вкараха още два гола, с които спечелиха мача и турнира.

Секретарят на ЗС на БФС София Николай Младенов връчи купите на първите четири отбора, които получиха и по една топка.

Мачовете се играха във формат футбол 5 - 4+1 на игрище 20х40 м в три части по 12 минути, а всеки отбор можеше да използва по 14 деца в една среща.