Валерия Лозанова с втора световна титла в киокушин

Карате
    Viasport 24/03/2015 18:16

Валерия Лозанова от СК Надежда Габрово стана световна шампионка в категорията 14-15 годишни до 45 кг. на световното първенство по карате киокушин за младежи и кадети в Солун, Гърция.

За нея това е втора световна титла. Първата й титла бе спечелена по време на СП в Москва през декември, организирано от киокушин кан федерацията. При кадетите - 18-20 години, Айсун Адем от СК Киокушин Шумен спечели бронзов медал.
Състезателите на ИФК България Мишел Данова, Христо Илиев и Цветелин Спасов завоюваха три бронзови медала.

Състезанието беше силно и зрелищно. Руснаците играха с титулярния си отбор и успяха да спечелят златните медали в повечето категории. Българският отбор беше представен на клубно ниво без участието на юношеския национален отбор, на който бе дадена почивка след доброто представяне в Германия и преди участието в предстоящото европейско първенство.

Отборът на Българската карате киокушин федерация се представи със седем участника: Анна Бондарева, Валерия Лозанова, Георги Иванов, Лъчезар Палачоров, Стилиян Илиев, Айсун Адем и Ия Костова. Отборът беше воден от Станислав Димитров.