Лъвчетата - на световно по волейбол!

Ивайло Пампулов 11/04/2015 21:20

Юношеските национали по волейбол до 19 години се класираха за световното първенство в Аржентина, след като надделяха с 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 26:24) над Сърбия в мач за разпределение на местата от пето до осмо на европейското в Турция.

Така на Великден младите волейболисти ще срещнат Русия в спор за пето/шесто място на първенството. Както е известно, първите шест от Евро 2015 се класират за Мондиала по-късно през годината.

Сърбия пък ще играе за седмо/осмо място срещу тима на Чехия, като победата в този мач класира за младежките олимпийски игри в Грузия.

В спортната зала в Сакария сърбите започнаха по-уверено и набързо поведоха с 3:0, но до първата техническа пауза българските момчета вече бяха обърнали за 8:7. Сърбите, обаче, успяха отново да си върнат водачеството в края на гейма и при първата си възможност да го спечелят, за да поведат с 1:0 след 25:23. Този развой на гейма бе малко неочакван, особено, ако се има предвид страхотното представяне в атака на Пламен Шекерджиев, завършил с 8 точки (57 % в нападение).

Във втория гейм началото бе за България и 3:0 след серия от сервиси на Ивайло Иванов. След това българските национали увеличиха преднината си до 10:5. Този път нямаше отпускане и българските състезатели изравниха след 25:17.

В третата част преднината за България дойде след няколко успешни блокади, които покачиха резултата на 11:7. С този аванс българските волейболисти успяха да се преборят и да поведат в геймовете след 25:22.

В четвъртата част България дръпна от самото начало с 3:0. Сърбите, обаче, не се предадоха и успяха да обърнат до 7:6. Последва оспорвана игра, но младите Лъвчета показаха по-голям характер и се пребориха за успеха.

Днес в лагера на националите има и още един повод за радост, след като Гордан Люцканов празнува рожден ден.

По-рано през днешния ден се изиграха и полуфиналите, като Италия отстрани Германия, а Полша се справи по категоричен начин с домакините от Турция.

Така в утрешния финал ще спорят Италия и Полша, а за бронзовите медали ще играят Турция и Германия. Всички мачове са отново в Сакария.

Любопитното е, че от всички мачове днес единствено България постигна победа от отборите, които бяха в предварителна група II.