Волейболистите останаха на шесто място на европейското

Ивайло Пампулов 12/04/2015 15:35

Българският национален отбор по волейбол за юноши младша възраст (до 19 години) остана на шесто място на европейското първенство в Турция, след като отстъпи с 2:3 (17:25, 25:22, 25:21, 23:25, 9:15) на Русия в мача за пето/шесто място в залата в град Сакария.

Руските волейболисти започнаха доста по-съсредоточено мача, като натрупаха солидна преднина до първото техническо прекъсване - 8:2. Това се оказа достатъчно, за да поведат с 1:0 след 25:17. Надмощието на руските състезатели бе преди всичко с 59 % успеваемост срещу 38 %.

Във втория гейм селекционерът на България Драган Иванов направи две промени с включването на Николай Манчев на мястото на Георги Димитров, както и с това на Кирил Котев. Това оказа ефект, като атаката на българския тим вече бе 67 % срещу 50 % за Русия. Освен това и блокадата заработи (7:2) и България изравни след 25:22.

В третата част българските момчета се пребориха мъжки и след доста оспорван и равностоен гейм, те поведоха с 2:1 след 25:21.

Началото на четвъртия гейм бе под знака на руските волейболисти, които поведоха с 5:0 и запазиха солидния си аванс до края, за да вкарат мача в тайбрек. И въпреки че Русия поведе с 21:15, българските волейболисти не се предадоха и изравниха. И въпреки че бяха близо до страхотен обрат, руснаците устискаха и вкараха мача в тайбрек след 25:23.

При това развитие на двубоя нямаше как и тайбрекът да не бъде оспорван.

На днешния Великден рожден ден в националния тим на България празнува Ивайло Иванов.

В първия мач от днешния последен ден на европейското Чехия победи с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) Сърбия и си спечели седмото място, с което се класира за младежките олимпийски игри в Грузия.

Мачът за третото място и финалът между Полша и Италия са по-късно днес.