Трима изгонени във Варна, триумф за Черно море, Ботев отстрани Левски (обзор)

Viasport 07/06/2015 22:05

Левски и Берое отпаднаха още на осминафиналите на републиканското първенство, след като понесоха тежки загуби в реваншите.

И ако за "сините" това не е изненада, още повече предвид показаното на "Герена" в четвъртък, то за Берое поражението във Варна с 0:5 си е истинско крушение след 4:1 в Стара Загора.

Останалите резултати са според очакванията, фаворитите продължават напред, кой по-лесно, кой с повече трудности.

Вижте най-интересното от реваншите. В понеделник отново ще бъдем на вълна "републиканско при децата", а жребият за следващата фаза е в сряда и за двете възрасти.

----
Черно море - Берое 5:0 (1:0 на полувремето)

Ясно беше, че "моряците" няма да се откажат, въпреки 1:4 в първия сблъсък. В 25-ата минута Кристиян Пешков откри, а попадението му се оказа възлово в мача по много параграфи. Веднага след гола вратарят на гостите Богомил Цинцарски се спречка с Емил Илиев заради спор за топката.

Стражът получи директен червен картон за удар, а Илиев видя жълтия. Според треньора на беройци Иван Гаджев, играчът на Черно море също е заслужавал да бъде изгонен.

До почивката не падна друго попадение. Тимът на Тодор Каменов нанесе решителен удар между 55-ата и 62-ата, когато Илиян Неделчев направи 3:0 с удари от разстояние. Малко след това Ивайло Ангелов получи второ предупреждение (заслужено според Гаджев) и остави Берое с деветима на терена.

В 75-ата Кристиян Пешков още повече утежни положението на Берое. Малко по-късно Емил Илиев също получи втори жълт картон - за третия червен в мача.

Крайното 5:0 оформи роденият през 1998 г. Светослав Павлов в 88-ата.

----
Лудогорец - Монтана 6:0 (2:0), фотогалерия

Имаше някаква интрига заради 0:0 в Монтана. Въпреки разгромния резултат можеше да стане интересно и Разград. След като Георги Кънчев откри във 2-ата минута, гостите удариха греда. В 30-ата Мартин Кирилов се разписа за 2:0, а малко след това монтанци изтърваха 100-процентова възможност.

След почивката "орлите" довършиха започнатото. Денислав Александров направи 3:0 в 59-ата, Мартин Кирилов заби отново в 61-ата, а Петър Петров също се отличи с две точни мишени в 70-ата и 73-тата.

След край на двубоя лудогорци бяха наградени като шампиони в Младежката група до 21 г.. Снимки, ВИЖТЕ ТУК.

----
Ботев (Пловдив) - Левски 3:0 (3:0), фотогалерия

На "Герена" ботевци се надпреварваха да пропускат, но на реванша решиха да поправят това още преди да е изминал и половин час. Юношеският национал Рангел Игнатов елиминира аванса на "сините" от 2:1 още във 2-ата минута.

В 20-ата Наско Милев удвои, а в 25-ата Емил Камберов оформи класика. "Канарчетата" пропуснаха и още, но това вече е без значение, тъй като са на четвъртфинал.

----
Черноморец - Миньор (Перник) 3:1 (2:0)

"Акулите" имаха комфортна преднина от 2:1. Още 3-тата минута Мартин Иванов им даде още по-голяма увереност, а в 20-ата Антон Атанасов оползотвори хубав пас на Радостин Неделчев за 2:0.

В средата на втората част Миньор намали, чрез Кирил Юлиянов . Две минути преди края Николай Дамянов също се разписа.

----
ЦСКА - ОФК Пирин (Благоевград) 2:0 (2:0), репортаж

И тук реваншът бе интересен заради 1:1 в четвъртък. В 31-ата вратарят на "орлетата" направи груба грешка, от което се възползва Иван Ангушев - 1:0. Пет минути по-късно Мартин Нинов вкара важно попадение за 2:0 след центриране на Кристиян Пешов. Добро включване направи влезлият като смяна още до почивката Едуард Атанасов.

През вторите 45 минути пиринци създадоха добри възможности, но не успяха да реализират. Малко преди края активният Борислав Генчев от Пирин видя за втори път жълтия цвят в ръката на съдията и се прибра по-рано в съблекалнята.

----
ОФК Спартак-Плевен - Локомотив (Мездра) 2:0 (1:0)

Този път скандали нямаше, за което плевенчани се бяха подготвили с добра организация. Кристиян Иванов бе точен в 41-ата минута, а в 70-ата бившият играч на Лудогорец Преслав Антонов направи успеха на плевенчани по-убедителен.

Истината за първия мач, четете тук.

----
Светкавица - Димитровград 0:1 (0:0)

Габриел Георгиев, който вкара и в първия мач, заби единственото попадение в 66-ата минута с глава. През първото полувреме гостите удариха две греди.

Домакините обаче направиха силен мач и не заслужаваха да загубят. Те пропиляха няколко възможности. А двубоят като цяло бе на добро качество.

----
Арда (Кърджали) - Локомотив (София) 1:2 (0:1)

За финал оставихме един от двата най-посетени мача - заедно с този в "Коматево". И ако в Пловдив може да се очаква да се стекат няколкостотин зрители, когато гостува Левски, то в кърджалийското село Перперек това си е събитие за юношески мач в България.

На типично футболен терен домакините устройват страхотна атмосфера - като за голям мач. От Локомотив се оплакаха, че били замеряни с бутилки с минарална вода и няколко камъка.

Президентът на Арда Рамадан Яшар, треньорът Яшар Дурмушев и шефът на областния съвет на БФС Тургай Али отрекоха това. Те обявиха, че е имало много полиция и че не се стигало до проблеми, като изключим обичайните подвиквания.

Факт е, че след края на срещата двата отбора са си стиснали ръцете, а "железничарите" са тръгнали към София напълно спокойно.

А на терена те са убедили с играта си, че имат повече качества, за да продължат напред. Локо повежда след гол с глава на Денис Мартинов при центриране на Радостин Нгуен.

В 70-ата Атанас Хаджиев остава сам срещу вратаря на гостите и изравнява. Това връща Арда в битката (след 1:0 за Локо край София). Малко преди края Никола Димитров носи втора победа на "червено-черните", след като Йордан Ризов изработва попадението му.

Резултатите от първите мачове, ВИЖТЕ ТУК.

Пълен график на републиканските първенства, ТУК.

Снимка: Венко Венков