Сребърни медали за волейболистите в Грузия

Ивайло Пампулов 01/08/2015 16:55

Националният отбор по волейбол за юноши младша възраст (до 19 г.) остана със сребърните медали от Европейския олимпийски фестивал след поражение от Полша на финала.

Възпитаниците на селекционера Драган Иванов отстъпиха с 0:3 (15:25, 14:25, 18:25) на еврошампиона в тази възраст. Поляците спечелиха златните медали без да загубят гейм през целия турнир (пет мача) и се наложиха за втори път над българските си връстници след победата си с 3:0 в предварителна група А.

Началото бе равностойно, но постепенно Полша се откъсваше в резултата, за да поведе с 1:0 след 25:15.

Във втория гейм поляците тръгнаха мощно и при първото техническо прекъсване водеха с 8:0, с което предопределиха и изхода на частта.

В третия гейм българските момчета показаха, че нямат намерение да се предават и поведоха с 3:1. Поляците, обаче, бързо обърнаха до 5:3 и повече не изпуснаха инициативата, за да спечелят златните медали.

Младите волейболисти се завръщат в София в понеделник, 3 агуст, а следващото състезание, което им предстои е Световното в Аржентина от 14 до 23 август.

В мача за бронзовите медали в Тбилиси Италия се поздрави с успех 3:1 (20:25, 26:24, 25:16, 25:17) над Чехия.

На пето място завърши Сърбия, който срази драматично с 3:2 (20:25, 18:25, 25:18, 25:22, 15:11) Русия след зрелищен обрат от 0:2 гейма.

На седмо място се класира Турция, който нямаше проблеми с домакините от Грузия и ги надигра с 3:0  (25:14, 25:20, 25:17).