Николай Петков световен шампион за юноши по савате

Таекуондо - ITF
    Viasport 04/08/2015 18:05

Николай Петков от столичния ABC Fight Club спечели световната титла по савате (френски бокс) за юноши в кат. над 85 кг. На финала на първенството, което се проведе в Пловдив от 30 юли до 2 август, той се срещна със състезател от Франция, който е световен шампион от последните две години и спечели в драматичен двубой.

Като цяло представителите на клуба се представиха на висота, похвалиха се от ръководството.

Мартин Костурков стана световен вицешампион в кат. до 70 кг. Той постигна последователно победи над състезатели от Франция, Италия, Словения, Русия, а на финала, въпреки явното си превъзходство над състезателя от Белгия, бе ощетен от съдиите и остана със сребърен медал.

Людмил Диков остана втори при юношите до 57 кг, като изгуби финала от състезател от Франция. Валентина Тодорова стана трета при девойките в кат. до 48 кг, като постигна две победи с атрактивна игра над състезателки от Словения и Русия и изгуби полуфинала от хърватка в оспорвана среща. Радослав Костурков спечели бронзов медал в категория до 52 кг.

В ABC Fight Club вече се е създала традиция в използването на най-доброто от различни бойни спортове. Това дава възможност на състезатели по таекуон-до, който е основният спорт на клуба, да се представят успешно и на състезания по други бойни стилове като кик бокс, муай тай, савате, твърдят специалистите.

Източник: ABC Fight Club