Левски елиминира Славия за Купата на БФС (резултати)

Viasport 23/09/2015 22:20

Един от фаворитите в турнира за Купата на БФС при юношите младша (набор 2000) - Славия, отпадна още в предварителната фаза, при това на ниво градски плейофи. Този сезон зоналният съвет на БФС София направи промяна, като се реши на пълен жребий, за да не фаворизира големите школи.

Така съдбата противопостави Славия и Левски на "Овча Купел", а "сините" спечелиха с 2:1 и продължават напред, докато "белите" отпадат. Тук е мястото да отбележим, че в столичната зона няма "поправителен". За разлика, например, от пловдивската и търновската, където при загуби има връщане назад.

Днес "сините", водени от новия си треньор Владко Шаламанов, взеха частичен реванш от Славия за отпадането си на републиканското първенство при децата през юни.

Първото полувреме беше доста скучно, а и двата отбора играха слаб футбол, бавно и с много брак в действията. Единственото футболно отиграване дойде в средата на частта, когато Преслав Боруков проби от ляво, елиминира на аутлинията двама "бели" защитници и върна топката към дузпата, но там негов съотборник пропусна да даде аванс на Левски, пише БТА.

И трите гола паднаха след почивката. В 51-ата минута техничният номер 10 на домакините Филип Кръстев откри резултата, но Левски върна гола само след четири минути чрез лявото крило Мартин Динов. Пак той в 71-ата минута осигури успеха на своите и класиране за втория кръг.

Там столичните отбори ще се противопоставят на връстниците си от Пазарджик и региона. Победителите отиват на заключителните плейофи срещу 5 състава от Югозападна България. Чак тогава ще бъдат излъчени петте представителя на Зона София за 1/8-финалите.

При набор 2000 в София имаше още две драми. Септември оцеля срещу Локомотив (София) след 1:1 и 4:3 с дузпи като гост. ФК София пък спечели с 3:2 на терена на Лъвчета. Победителите продължават напред.

Играха се и баражи при децата, родени 2002 г. Вижте резултатите, а тук регламентът е същият:

Славия - Локомотив (София) 2:0
Чавдар (Етрополе) - Витоша (Бистрица) 2:2, 4:3 след дузпи
Септември (София) - Елит-София 3:2
ФК София - Левски (София) 1:7

В тази фаза в София все още няма мачове при юношите старша, родени 1998 г.

В Пловдивско, при набор 2000, Спартак (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) се класираха за националния етап, а Ботев (Пловдив) се спаси от отпадане. "Канарчетата" се справиха с момчетата от Ботев-2002 (Пловдив) с 2:1 и ще играят междуобластни квалификации с представители на Хасково и Кърджали.

В регион Бургас тимът на Несебър продължава напред при набор 2000, след като отстрани Сливен. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите футболистите от морския курорт, водени от Николай Жечев, бяха по-точни - 3:0.

Черноморец пък отстрани при набор 1998 отбора на Сливен - 2:0 на стадион "Хаджи Димитър". Нападателят Виктор Янев, който от мач на мач влиза във все по-добра форма, откри за Черноморец през първото полувреме.

Една година по-малкият Николай Дросев, който дори играе и за мъжете във "В" група, сложи край на интригата през втората част. Нов силен мач направи капитанът на Черноморец Иван Стоянов, който слагаше ред в защитата.

Представителите на четирите зони - по пет от София и Пловдив, и по три от Варна и Велико Търново, трябва да бъдат излъчени до началото на октомври. Жребият за осминафиналите ще се тегли след 10-и идния месец.