122 ОУ спечели турнира на „Лъвчетата"

Viasport 09/12/2015 18:45

Отборът на 122 ОУ, с треньор Дилян Георгиев, спечели зимния турнир на училищата, работещи по програмата на ФК Лъвчета.

Надпреварата бе за ученици 1-2 клас и се организира от клуба, съвместно с БФС и БАСУ (Българска асоциация спорт за учащи). Участие в турнира, който се проведе в спортен комплекс "Симеоново", взеха 20 отбора от 15 столични училища.

На финала 122 ОУ победи с 2:0 тима на 79 СОУ. Шампионите бяха наградени от председателя на „лъвчетата“ Венцислав Гаврилов, а техните достойни съперници – от Румяна Павлова, представител на БАСУ. Бившият футболист на Локомотив (Сф) Румен Горанов, който е собственик на спортния комплекс в "Симеоново", връчи купата и медалите на заелия третото място в крайното класиране 109 СОУ-1 отбор.

За 20-те отбора имаше купи, осигурени от ФК Лъвчета, ЗС на БФС-София предостави медали и топки, а всички деца си тръгнаха с лакомства и грамоти от БАСУ. Голмайстори на турнира станаха Николай Янчев (79 СОУ) и Денис Иванов (ПЧМГ Питагор-2), които отбелязаха по 10 попадения.

За най-полезен бе избран Владимир Иванчев от 122 ОУ, а съотборникът му Андрей Димитров бе определен за вратар №1 на турнира. Носителите на индивидуалните призове получиха и специални награди от Костадин Гидиков, дистрибутор на детски витамини "НУТРИЛАЙТ".