79 СОУ и ПЧМГ „Питагор“ №1 в турнира на Лъвчета

Viasport 25/01/2016 14:22

Отборите на 79 СОУ и ПЧМГ „Питагор“ станаха победители в зимния турнир на училищата, работещи по програмата на ФК Лъвчета и УЕФА.

79 СОУ „Индира Ганди“, с треньор Радослав Димитров, спечели първото място при смесените отбори, надигравайки на финала с 2:0 тима на 51 СОУ „Елисавета Багряна“.

Отборът на математическата гимназия „Питагор“, с треньор Стефан Кацарски, е първенец в надпреварата за 3-4 клас, като на финала победи 14 СОУ с 2:0.

Купите и медалите на шампионите бяха връчени от президента на „лъвчетата“ доц. Венцислав Гаврилов, а останалите призьори - от треньорите в школата на клуба. 16 столични училища участваха в турнира, който се проведе в спортен комплекс „Симеоново“.