Герчев е европейски шампион в таекуондото

Таекуондо - ITF
    Viasport 17/04/2016 18:25

Георги Герчев, който се състезава при юношите старша възраст, взе европейската титла в категория 69 кг на европейското първенство по таекуон-до ITF в Солун (Гърция). Надпреварата е за мъже и жени, юноши и девойки (старша и младша възраст).

Българинът беше повече от убедителен на финала срещу Ян Мюлер (Чехия). В същата възраст като Герчев пък Николай Василев (75 кг) и Николай Петков (+75 кг) завършиха трети.

Друг наш представител - Божидар Чоплишки, също се окичи с бронз, но при юношите младша възраст в категория до 51 кг.

В отборните състезания при по-малките девойки България завърши на второ място, а при по-големите – на трето. Юношите пък извоюваха бронзово отличие, след като не успяха да се класират за финала. Националите ни паднаха от Русия в полуфиналите.

Тези отличия бяха прибавени към нарастващата бройка на медалите за страната ни от шампионата. До момента състезателите ни са спечелили 33 отличия, като шансовете да добавят още към тях са огромни.