ДФК Орлета убедително №1 в Пазарджик (СНИМКИ)

Футбол
Добави в Svejo
    Viasport 23/04/2016 09:12
ДФК Орлета убедително №1 в Пазарджик (СНИМКИ)

Домакините от ДФК Орлета триумфираха в 11-ото издание на футболния турнир за деца, родени 2004 г., в Пазарджик.

 

Тимът на треньора Валентин Карагьозов разгроми с 8:0 връстниците си от Оборище (Панагюрище) на финала. Осем тима от набор 2004 участваха в надпреварата на стадион "Георги Бенковски", организирана от Асоциацията на българските футболисти, Областния съвет на БФС-Пазараджик и генералния спонсор Соса-Соlа. 

 

В първия ден на турнира малките "орлета" победиха с по 8:0 съперниците си от Левски (Паталеница) и Марица (Белово). 

 

Оборище (Панагюрище) достигна до прекия сблъсък за отличието след успехи с 3:0 над Левски (Ракитово) и с 2:0 над Свобода (Пещера). В “малкия финал” децата на Марица (Белово) надиграха с класическото 3:0 Свобода. В спора за петото място Чепинец (Велинград) срази с 4:0 Левски (Ракитово), а Левски (Паталеница) се наложи с 2:0 над ФК Батак.

 

Осемте участващи отбора бяха зарадвани с пълна футболна екипировка и куп топки. Носителите на деветте индивидуални приза получиха и спортни сакове, осигурени от генералния спонсор Coca-Cola, който 17-а поредна година подпомага националната програма "Децата и футболът". 

 

Наградите бяха раздадени от кмета на Пазарджик Тодор Попов, шефа на Областния съвет на БФС Спас Иванов, легендата на Хебър, Ботев (Пд) и националния отбор Атанас Пашев, генералния секретар на АБФ (Асоциацията на българските футболисти) Георги Бойчев и футболни ветерани.  

 

Фотогалерия от турнира, ВИЖТЕ ТУК.

 

----

Индивидуални призове:

 

- най-добър вратар: Иван Чанакчалиев (Свобода Пещера);

- най-добър защитник: Йордан Ангов (ДФК Орлета Пазарджик);

- най-добър халф: Николай Натов  (ДФК Орлета Пазарджик);

- най-добър нападател: Георги Мавродиев (ДФК Орлета Пазарджик);

- голмайстор: Денис Харизанов (Чепинец Велинград) със 7 попадения;

- най-добър състезател на турнира: Стилиян Тисовски (ДФК Орлета Пазарджик);

- най-техничен футболист: Благовест Грозданов (ДФК Орлета Пазарджик);

- най-полезен играч: Атанас Килов (Левски Паталеница);

- най-добър треньор: Валентин Карагьозов (ДФК Орлета-Пазарджик);

- най-млад състезател: Тодор Хаджиев (ФК Батак)

 

----

Резултати 

 

Четвъртфинали:

 

ДФК Орлета (Пз) - Левски (Паталеница) 8:0 

Марица (Белово) - ФК Батак 4:0

Оборище (Панагюрище) - Левски (Ракитово) 3:0 

Чепинец (Велинград) - Свобода(Пещера) 1:2

 

Полуфинали:

 

ФК Батак - Левски (Паталеница) 1:3

Левски (Ракитово) - Чепинец (Велинград) 0:4

ДФК Орлета (Пд) - Марица (Белово) 8:0

Свобода (Пещера) - Оборище (Панагюрище) 0:2

 

Финали

 

Мач за 7-8 място: Левски (Паталеница) - ФК Батак 2:0

Мач за 5-6 място: Чепинец (Велинград) - Левски (Ракитово) 4:0

Мач за 3-4 място: Марица (Белово) - Свобода (Пещера) 3:0

Мач за 1-2 място: ДФК Орлета (Пз) - Оборище (Панагюрище) 8:0


-----

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари