Славия нанесе първа загуба на Левски при децата

Ваня Николова 24/04/2016 13:25

Славия нанасе първа загуба на Левски при родените през 2002 г. В мач от 20-ия кръг на първенството от първа група на Деца „Б”, "белите" победиха с 1:0 на изкуствения терен в "Овча Купел".

Единственият гол в мача бе отбелязан в 4-ата минута, а негов автор стана Тома Ушагелов. Нападателят на Славия бе оставен сам в наказателното поле на Левски и с прецизен удар откри резултата.

Домакините бяха по-активният и по-добър отбор през първото полувреме. Футболистите на Любомир Божанков създадоха няколко чисти положения пред вратата на Левски, които не успяха да реализират. С най-много пропуски се отчете голмайсторът Ушагелов.

Възможност да се разпишат за "белите" имаха още Дилян Георгиев и Кристиян Костадинов. За гостите от Левски най-опасното положение през първата част бе малко преди почивката, когато след центриране в наказателното поле Симеон Иванов прати топката в аут.

Треньорът на "сините" Борислав Кьосев бе изключително недоволен от своите футболисти и в началото на второто полувреме направи накуп всичките си 6 смени. Припомняме, че през седмицата Левски победи с 1:0 като гост Лудогорец в първи мач от полуфиналите за Купата на БФС.

През второто полувреме "сините" подобриха играта си. В последните десетина минути Левски създаде няколко опасни ситуации, при които можеше да изравни резултата. "Сините" атакуваха предимно отдясно, където Самуил Беримски тормозеше отбраната и вратаря на "белите".

Футболистът на Левски се опита на три пъти да се разпише, но стражът на Славия Иво Христов спаси и трите положения. Стефан Стефанов от състава на "сините" също имаше възможност да отбележи, но ударът му в глава в последните минути излезе в аут. Играчите на Левски пробваха и с няколко далечни удара на застрашат вратата на домакините, но неуспешно.

Въпреки загубата Левски продължава да е лидер в шампионата с 57 точки от 19 победи и 1 поражение. Славия е на трето място с 40 т.

„Това наистина е първа загуба за Левски, но трябва да бъдем честни и да кажем, че те не бяха в пълен и оптимален състав. Може би се пазят за реванша за Купата с Лудогорец. Но за нас това няма значение”, заяви след края на срещата пред Viasport.bg треньорът на Славия Любомир Божанков.

„Аз съм доволен от отбора и се надявам да продължаваме по същия начин. Пропуските, които правим, не ме притесняват. Хубавото е, че ги създаваме и то срещу отбора на Левски, който в Разград не е допуснал гол. Наистина можехме още първото полувреме да решим мача, но да не забравяме, че говорим за деца на 14 години”, добави наставникът на "белите".