Втора купа за Левски - 3:1 срещу Берое при децата (ФОТО)

Ваня Николова 05/05/2016 16:32

Левски спечели Купата на БФС при децата, родени през 2002 г. "Сините" победиха Берое с 3:1 във финалния мач на официалния терен на базата на Ботев (Пловдив) в кв. "Коматево".

По този начин школата на Левски спечели втора купа за сезона. Преди два дни юношите младша възраст вдигнаха трофея след драматична победа с дузпи над Локомотив (Пд).

"Сините" имаха представител и във финала при старшата възраст, но там загубиха от Литекс с 0:1.

Купата на БФС бе връчена на капитана на Левски Ивайло Христов от бившия футболист на "сините" Емил Спасов, регионален селекционер в БФС.

Легендата на Ботев (Пловдив) и ЦСКА Георги Георгиев, който също е селекционер към БФС - за тази възраст за Югоизточна България, изгледа мача от трибуната. Други футболни хора, най-вече величия на Ботев, също проследиха финала на живо.

Левски бе по-добрият отбор и заслужено вдигна купата пред доста публика.

В 8-ата минута "сините" можеха да открият резултата. След центриране от ъглов удар вратарят на Берое Явор Рашев увисна, но Симоне Игнатов прати топката в аут. Левски поведе в 12-ата минута. Мартин Петков получи кълбото в наказателното поле, финтира защитник на Берое и прати топката във вратата на тима от Стара Загора - 1:0.

Преди гола "сините" изпуснаха още едно положение. Тодор Найдин не успя да се разпише след подаване на Петков.

В 20-ата минута Левски удвои преднината си. Ивайло Иванов вкара втори гол за "сините" след центриране отдясно - 2:0.

В 27-ата Берое намали резултата. Божидар Пенчев изведе по страхотен начин Никола Маринов и последният не се поколеба да отбележи за 1:2.

В последната минута на първото полувреме Мартин Петков опита да вкара трети гол за Левски, но вратарят на Берое отрази удара му.

Футболистите на Берое, които стигнаха финал точно за 100-годишнината на клуба, бяха подкрепяни от доста многобройна гласовита агитка.

Авторът на първия гол за Левски Мартин Петков пропусна чисто положение в средата на второто полувреме. Веднага след това "зелено-белите" направиха кинжална контра, Никола Маринов изскочи сам срещу вратаря преодоля го, но ъгълът му към вратата бе малък. Последва удар от трудна ситуация - в аут.

Веднага и Левски отвърна с опасност. Така в средата на полувремето на терена стана интересно, положенията следваха едно след друго.

Невероятен пропуск за Левски 10 минути преди края на мача направи Богдан Костов, който прати топката в аут от няколко метра след центриране отдясно.

Всичко бе решено три минути преди края на мача, когато Левски вкара трети гол. Мартин Петков намери по прекрасен начин Ивайло Христов и капитанът на "сините" отбеляза трети гол.

Купата е "синя" - 2 от 3 за Левски на финалите за сезон 2015-2016.

Фотогалерия от мача, ВИЖТЕ ТУК.

Снимки от награждаването, ТУК.

Пълни видеозаписи от мача и награждаването, ТУК.

Какво казаха треньорите, ТУК.

----

Берое - Левски 1:3

0:1 Мартин Петков (12), 0:2 Ивайло Иванов (20), 1:2 Никола Маринов (27), 1:3 Ивайло Христов (67);

Берое (Стара Загора): Явор Рашев, Иво Михайлов, Виктор Ангелов-капитан, Пламен Пенев, Атанас Йорданов, Пламен Стоянов (Джем Събев), Пресиян Пенчев, Божидар Пенчев, Никола Маринов, Димитър Спасов, Павлин Димитров (Росен Петров);

Треньор: Атанас Рибарски

Левски: Алекс Иванов, Добрин Денев, Симоне Игнатов, Владимир Сиромахов (Антоан Костадинов), Георги Николов (Радослав Гайдев), Стефан Стефанов, Ивайло Иванов (Хари Денков), Ивайло Христов-капитан, Тодор Найдин (Александър Мицев), Мартин Петков, Богдан Костов;

Треньор: Борислав Кьосев

Главен съдия: Стефан Апостолов, асистенти: Велислав Миленков, Мирослав Максимов, 4-ти съдия:  Георги Андреев

Делегат на БФС: Илко Томов

Жълти картони: Димитър Спасов, Божидар Пенчев (Берое); Радослав Гайдев, Мартин Петков, Симоне Игнатов, Богдан Костов (Левски);

Пловдив, кв. "Коматево", официален терен, 300 зрители.