Виктория и Черно море се класираха за финали U18

Ани Колева 12/05/2016 18:45

Отборите на Виктория Волей (Пловдив) и Черно море (Варна) се класираха директно за финалите на държавното първенство по волейбол за юноши младша възраст (до 19 г).

Двата тима спечелиха първото място в своите зонални турнири и взеха директни квоти за финалите. И Виктория Волей, и Черно море бяха домакини на зоните, като триумфираха пред собствена публика.

В Пловдив младите волейболисти на Виктория завършиха на първо място в своята зала  без нито един загубен гейм. Пловдивчани надиграха с по 3:0 Нефтохимик 2010 (Бургас), Миньор (Перник) и Ботев (Враца). На второ място завърши тимът на Нефтохимик с една загуба. Трети са волейболистите на Миньор. Четвърти останаха представителите на Ботев.

Всички резултати от зоната в Пловдив, вижте ТУК.

Във Варна Черно море стана първенец само с един загубен гейм. Варненци победиха Марек (Дупница), Локомотив (Пловдив) и Родопа (Смолян). Втори е тимът на Марек, трети са волейболистите на Локомотив, четвърти останаха представителите на Родопа.

Всички резлтати от зонатавъв Варна, вижте ТУК.

В държавните финали за юноши младша възраст участват 8 отбора.  Преди това от другите две зони се класираха тимовете на ЦСКА и Арда (Кърджали). Регламентът предвижда схемата да се попълни по следния начин: вторите от класирането да продължат борбата за финали на турнир на „вторите“. Той събира всички втори отбори от четирите изиграни зони.

Така в турнира на "вторите" ще участват Нефтохимик, Марек, Славия и Пирин (Разлог). Първите два тима от този турнир се класират за финалите.

Третите отбори от четирите зони играят на турнир на „третите“. В него ще участват Миньор, Локомотив, Казанлък и Попово 09. Първите два от турнира на „третите“, заедно с третия и четвъртият от турнира на „вторите“ оформят заключителен турнир, от който се излъчват последните два финалиста.