Локомотив (Сф) триумфира в Монтана (СНИМКИ)

Viasport 06/06/2016 08:00

Локомотив (София) спечели детския футболен турнир в Монтана за купата на "Георги Панчев и Иван Ангелов - Парчето". На финала столичните "железничари" победиха с 5:2 ЦСКА и по този начин прекъснаха победната серия на "червените", които през последните две години бяха първи.

Турнирът по футбол 7 за деца, родени през 2005/2006 г. се проведе на изкуствения терен на стадион "Огоста" на 4 и 5 юни. Участие в надпреварата взеха 11 отбора.

Купата и медалите на шампиона Локомотив (Сф) бяха връчени лично от члена на Изпълкома на БФС и легенда на родния футбол Емил Костадинов.

Екзекуторът на "петлите" изгледа финала в компанията на председателя на ОС на БФС в Монтана Ангел Стоянов и президента на ФК Монтана Румен Панайотов.

На трето място се нареди Спартак (Плевен), следван от Янтра (Габрово), Левски-Раковски I (София), Локомотив (Пловдив), Левски-Раковски II (София), Монтана 1921, сборен отбор на Монтана, Дунав (Русе) и Левски-Раковски 2006 (София).

Голмайстор на турнира, който се организира в памет на легендарните играчи на Септемврийска слава (Михайловград) Панчев и Парчето, стана Ивайло Паргов от Локомотив (София), който отбеляза 7 попадения. Призът на най-полезен състезател взе съотборникът му Чунг Нигуен.

За най-добър защитник бе определен Никола Бъндев от Локомотив (Пловдив), а Габриел Ботев от Янтра стана най-добър вратар. Купата за "феърплей" вдигна отборът на Дунав (Русе).

Награди връчиха още съпругата на Георги Панчев - Рени и половинката на Иван Ангелов - Цветана и внуците му. Освен купи и медали организаторите раздадоха и по три топки на отборите.

"Страхотен турнир направихте в Монтана. Стана празник. Поздравявам децата и организаторите. Това е пътят на младите - да играят и да израстват във футбола", каза Емил Костадинов.

Фотогалерия от турнира и награждаването, ВИЖТЕ ТУК.