Ясни първите четири финалиста за момчета U15

Ани Колева 28/06/2016 16:00

Отборите на Черно море (Варна), Виктория Волей (Пловдив) и Миньор (Перник) се класираха директно за държавни финали по волейбол за момчета до 15 години.

Трите тима спечелиха първото място в своите зонални турнири и така взеха единствените квоти от всяка надпревара за финалите. По рано тимът на Арда (Кърджали) стана първенец в своята зона и така първите четири тама, които ще спорят за титлата са ясни.

Резултати и класиране от зона 3 в Кърджали виж ТУК.

Най-оспорвана борба имаше в зона 4 в София, която се проведе в зала „Васил Симов“. В турнира участваха отборите на ЦСКА, Черно море, Пирин и Хебър (Пазарджик). Битката между отборите бе до последно, като след петгеймови срещи интригата за първото място държеше нагорещени страстите.

В крайна сметка волейболистите на Варна, водени от треньорката Диана Дянова се наложиха над съперниците си и заеха първото място, а с това взеха и директна квота.

Втори се наред Пирин, като ще участва в т.н турнир „на вторите“, който събира за надпревара всички втори отбори от четирите зони. Трети останаха представителите на ЦСКА, като те ще участват в турнира на „третите“, който събира всички трети отбори от зоните. Отборът на Хебър отпада от по-нататъшна надпревара.

Резултати и касиране от зона 4 в София виж ТУК.

В зона 1 в Перник също имаше интересни моменти, но домакините от Миньор успяха да покажат най-доброто от себе си и с три победи завършиха първи, като намериха място на финалите.

Втори се нареди Марек (Дупница), който ще участва в турнира на „вторите“. Трети остана Дунав (Русе), който трябваше да участва в турнира на „третите“, но се отказа от по-нататъшна  борба. Последен се нареди Асеновец, който отпада.

Резултати и класиране от зона 1 в Перник виж ТУК.

В зона 2 в Тетевен абсолютен лидер бе тимът на Виктория Волей, който завърши на първо място без загубен гейм и спечели място на финалите. Успешно представяне записаха волейболистите на Тетевен, които взеха второто място и продължават борбата на турнира на „вторите“.

Третото място е за волейболистите на Добруджа, които ще играят на турнира на „третите“. Те взеха и домакинство на този турнир, като мачовете вървят в момента. От борбата отпадна Локомотив (Червен Бряг), който завърши на четвърто място.

Резултати и класиране от зона 2 в Тетевен виж ТУК.

Така в турнира на "вторите" участват Пирин, Марек, Славия и Тетевен. Първите два от класирането получават квоти за държавните финали.

В турнира на "третите" участват Добруджа 07, ЦСКА и Сливен. Първите два плюс третият и четвъртият от турнира на "вторите" правят последен заключителен турнир за още две места.

На снимката: Волейболистите на Черно море спечелиха зоната в София.