Вижте финалната четворка при момчетата U15

Ани Колева 08/07/2016 18:15

Арда (Кърджали), Славия, Виктория Волей (Пловдив) и Миньор (Перник) се класираха за финалната четворка в държавните финали по волейбол за момчета до 15 години, които се провеждат в зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

В предварителна група 1 Арда завърши като първенец с три победи, 9 точки и два загубени гейма. Славия приключи с една загуба в групата от кърджалийци и последва първенеца на полуфинали.

На трето място остана Черно море (Варна), който ще спори за 5-6 място в крайното класиране. Последни, без победа останаха представителите на Марек, които ще играят за 7-8 място.

Резултати и класиране от група 1 виж - ТУК.

В предварителна група 2 първенец стана Виктория Волей с три победи, 9 точки и без нито един загубен гейм. В последния ден пловдивчани надиграха чисто домакина Миньор с 3:0 в пряк спор за първото място, като перничани останаха на втора позиция.

Трети в групата се нареди тимът на Пирин (Разлог), който ще спори с Черно море за 5-6 място. Четвърти без победа остана Добруджа 07, който ще играе с Марек за 7-8 място.

Резултати и класиране от група 2 виж - ТУК.

Така първият полуфинал от турнира ще противопостави Арда и Миньор, а двубоят е на 9 юли, от 13:30 в зала „Борис Гюдеров“.

Във втория полуфинал един срещу друг ще застанат Виктория и Славия, а мачът веднага след това от 15:30 ч.

Преди това сутринта от 09:30 ч в спор за 7/8 място ще се срещнат Марек и Добруджа. Веднага след това от 11:00 ч за 5-6 място ще играят Пирин и Черно море.

На снимката: Арда стана първенец в група 1