Виктория Волей спечели титлата при момчетата U15

BGvolleyball.com 10/07/2016 16:05

Виктория Волей (Пловдив) спечели титлата в държавните финали по волейбол за момчета до 15 години.

Финалът се игра в зала „Борис Гюдеров“ в Перник. Волейболистите от Пловдив, водени от треньора Драган Иванов, надиграха домакините от Миньор с 3:0 (25:23, 25:13, 25:22).

Волейболистите на Перник се опитаха да противодействат, но Виктория Волей показа по-висока класа и не позволи обрати. С това пловдивчани спечелиха златото, а перничани останаха със сребърните отличия. Пловдивчани изказват волейболния връх след четири сезона пауза, след като спечелиха титлата при 15-годишните през 2011/2012. Тогава в Добрич надиграха Добруджа 07 с 3:0 гейма.

За волейболистите от Миньор пък вицешампионската титла е голям успех, тъй като  в последните сезони нямат участие в призовата тройка.

В спора за 3-4 място Арда (Кърджали) надигра категорично Славия (София) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:11). Така миналогодишният шампион Арда завърши с бронза, а „белите“ оформиха финалната четворка на първенството.