4 медала за боксьорите ни от европейското за ученици

Бокс
    Viasport 01/08/2016 17:19

България спечели 3 сребърни и 1 бронзов медал от завършилото в Загреб европейско първенство по бокс за ученици. В него участваха 232 боксьори от всички краища на Стария континент.

За жалост, и тримата ни финалисти загубиха своите срещи и останаха със сребърните отличия. На финала в кат. до 41,5 кг Ясен Радев не успя да се пребори за златото срещу представителя на Русия Николай Медински. Антон Георгиев в кат. до 52 кг отстъпи на английския боксьор Джими Лии и така остана също със сребърен медал от първенството.

И в последния финал за България в кат. до 62 кг Николай Зафиров не успя да спечели златото, след като съдиите предпочетоха руския състезател.

Исмаил Емин в кат. до 76 кг се окичи с бронзов медал, а с пети места останаха Николай

Атанасов в кат. до 48 кг, Емирджан Мехмед в кат. до 59 кг и Даниел Стефанов в кат. до 40 кг.

Източник и снимка: БФБокс