Кадетките удържаха трудна победа над Шотландия

BGbasket.com 09/08/2016 17:35

Националният отбор по баскетбол за кадетки U16 записа първа победа на европейското първенство, дивизия В в Румъния. Отборът ни надви Шотландия с 48:45.

Българките водеха с 21 точки преди последната част, но позволиха на съперника да се върне и всичко беше под въпрос до последните секунди на мача. Така тимът ни има актив 1:3 до момента, а единственият отбор без победа в групата е този на шотландките.

В последния си мач от група С на първенството утре тимът ни ще срещне Босна и Херцеговина от 18:00 часа.

Мачът започна изключително слабо и за двата отбора, като през първата част преобладаваха пропуските и грешките, което доведе до много ниска резултатност и 7:5 в полза на нашите. През втория период отборът ни влезе в добро темпо и отбеляза 20 точки, откъсвайки се напред в резултата за 12 точки разлика на почивката.

Убедителна игра през третия период донесе аванс от цели 21 точки на България, но Шотландия започна последната десетка със серия от 10:0 и отново направи мача интересен.

В последната минута разликата падна само до 5 точки, а националките ни трепериха до последно, преди да удържат победата. Текстовият коментар на BGbasket.com, вижте ТУК.

Шотландките спечелиха борбата под коша - 60:48, но извърши много грешки - цели 37 срещу 19 на българките.

Валерия Алексиева наниза 17 точки за победителките и хвана 7 борби, 11 отбеляза Радина Данкова, а с 10 и 5 борби се отчете Виктория Иванова. За Шотландия Шониси Милър вкара 12 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (U16) - ШОТЛАНДИЯ (U16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА С НА ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА КАДЕТКИ (U16)