Кадетките биха Дания след обрат в последната част

BGbasket.com 13/08/2016 15:25

Националният отбор по баскетбол за кадетки (U16) записа трети успех на eвропейското първенство от дивизия В в Румъния. Тимът на Таня Гатева надигра Дания с 59:53 след много силна последна част.

Така нашите ще играят утре за 13/14 място срещу победителя в двубоя Украйна - Македония.

BGbasket.com проследи двубоя на живо с текстов коментар, който може да видите ТУК.

Срещата започна оспорвано, но постепенно, след две тройки на Виктория Иванова, нашите поведоха в резултата. Те запазиха аванс и през втората, а до почивката съперникът намали пасив до 2 т. Дания започна второто полувреме със серия 10:2 и обърна в резултата.

До края й обаче нашите успяха да изравнят и след добро начало на последната част със серия 11:0, обърнаха отново нещата в своя полза. Нашите задържаха съперника 5 минути без кош и за първи път поведоха с двуцифрен аванс. До края за кратко Дания намали до 5 т., но нашите удържаха успеха.

Деляна Кадиева бе най-полезна за успеха с 19 точки и 6 борби, а по 16 имаха Виктория Иванова и Деница Петрова.

Матиле Гусдавсен бе най-резултатна за Дания като отбеляза 17 точки , а 10 точки и 6 борби имаше Фрида Фоман.

Снимка: fiba.com

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (U16) - ДАНИЯ (U16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕЛИМИНАЦИИТЕ ЗА 9/16 МЯСТО НА ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА КАДЕТКИ (U16)

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА КАДЕТКИ (U16)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА КАДЕТКИ (U16)