Кадетките се пребориха за 13-о място на европейското

BGbasket.com 14/08/2016 14:15

Националният отбор по баскетбол за кадетки U16 приключи на 13-о място в крайното класиране на европейското първенство, дивизия В, в Румъния.

В последния си мач днес момичетата на Таня Гатева победиха драматично Украйна с 57:56 и спечелиха битката за позицията. Това означава, че те са на общо 29-о място в класирането на всички отбори от дивизиите А и В.

България спечели първата част, но рухна през втората, в която вкара само 2 точки и позволи на съперника да поведе. Момичетата ни се върнаха през третата част, а мачът завърши драматично, като всичко се реши в последните секунди.

Най-важния кош – тройка, за да оформи крайния резултат, вкара Деница Петрова.

Текстовия коментар на BGbasket.com, четете ТУК.

Украйна спечели убедително борбата под коша – 49-36, но извърши много грешки – цели 35 в сравнение с 21 на нашите момичета.

Най-резултатна за победителките с 11 точки, към които добави и 5 борби, бе Деница Петрова, а 10 точки добави Никол Бонева. За Украйна с 12 точки се отчете Виктория Федоренко

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (U16) - УКРАЙНА (U16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА КАДЕТКИ (U16)