8 гола, обрати и победа за Локо над Витоша в U15 (СНИМКИ)

Ваня Николова 10/09/2016 16:30

8 гола, изпусната дузпа и два обрата видяха зрителите на мача от Югозападната Елитна група до 15 години Локомотив (София) - Витоша (Бистрица).

"Железничарите" се наложиха с 6:2 в интересен двубой от втория кръг на първенството, игран на новия изкуствен терен на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда".

Първото полувреме беше далеч по-оспорвано, докато през второто домакините показаха много по-добра игра.

Срещата започна с две положения за Локомотив, при които Иван Петков стреля с глава, но при първия вратарят на гостите Божидар Върбанов се намеси, а вторият излезе в аут.

Постепенно футболистите на Витоша взеха инициативата и създадоха 3 чисти положения. Ивайло Петров пропусна първото от тях в 10-ата минута, след като от много добра позиция прати топката в аут.

Минута по-късно гостите получиха дузпа за нарушение на Едуард Красимиров срещу Ивайло Петров. Потърпевшият застана зад топката, но отново не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно Александър Димитров също можеше да изведе гостите напред в резултата, но не бе точен.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Бисер Пантелеев с далечен удар даде преднина на домакините. Само 3 минути по-късно резултатът бе изравнен. Ивайло Петров се реваншира за пропуска от бялата точка, като се разписа за 1:1. Отново той малко по-късно бе на точното място след корнер и вкара втори гол за Витоша.

5 минути преди края на полувремето домакините изравниха след контраатака. Кирил Сашов прати топката неспасяемо във вратата на гостите за 2:2. До края на полувремето Сашов пропусна да вкара трети гол за Локомотив, а Ивайло Петров удари греда за Витоша.

След почивката имаше само един отбор на терена - този на Локомотив. "Железничарите" заиграха много по-добре и не позволиха на противника така лесно да стига до тяхната врата, както през първото полувреме.

Само няколко минути след подновяването на играта "червено-черните" дръпнаха с два гола. Стоил Пантелеев отбеляза за 3:2, а Виктор Димитров вкара за 4:2. В тези минути домакините удариха и две греди.

Кирил Сашов с красив прехвърлящ удар направи 5:2, а крайното 6:2 оформи Иван Петков от пряк свободен удар в 60-ата минута.

----

Локомотив (София) – Витоша (Бистрица) 6:2

1:0 Бисер Пантелеев (17), 1:1 Ивайло Петров (20), 1:2 Ивайло Петров (23), 2:2 Кирил Сашов (30), 3:2 Стоил Пантелеев (37), 4:2 Виктор Димитров (44), 5:2 Кирил Сашов (53), 6:2 Иван Петков (60);

Локомотив (София): Божидар Петров (Андрей Андреев), Бисер Пантелеев, Любослав Асенов, Едуард Красимиров (Христо Кирилов), Александър Андонов (Константин Нинов), Мартин Биберов, Иван Петков (Алекс Михайлов), Стоил Пантелеев, Виктор Димитров (Пламен Иванов), Михаил Иванов (Славчо Митев), Кирил Сашов;

Треньор: Кирил Метков;

Витоша (Бистрица): Божидар Върбанов, Даниел Евтимов (Ангел Баладжанов), Николай Славков, Джамел Гериби, Александър Димитров (Калоян Чакъров), Давид Ганчев, Георги Герасимов (Антон Любенов), Стилиян Стойов (Николай Николов), Боян Трайков, Николай Орозов, Ивайло Петров (Мартин-Роберто Андреев);

Треньор: Никола Николов;

Съдии: Мариян Гребенчарски, Тодор Вуков, Георги Спасов

Делегат на БФС: Виктор Главински

Жълти картони: Бисер Пантелеев, Едуард Красимиров (Локомотив);

София, ст. "Локомотив", изкуствен терен, 50 зрители.