Първото дерби е в синьо: Левски - ЦСКА 2:0 (СНИМКИ)

Валентин Маринов 15/10/2016 12:38

Децата на Левски, родени 2002 г., спечелиха първото дерби срещу ЦСКА-София този уикенд - 2:0 на "Герена", в мач от Югозападната Елитна група U15.

Домакините бяха по-добрият и по-настоятелен отбор и заслужено спечелиха. След равностойно и интересно първо полувреме, двата гола паднаха след почивката.

В 51-ата минута Ивайло Христов откри резултата, а в 61-ата влезлият като смяна Викторио Георгиев удвои. Принос и за двете попадения има Богдан Костов, който направи силен мач и би заслужил награда за №1.

Мачът премина спокойно и спортсменски, като преди първия съдийски сигнал "червените" поздравиха освен съперниците си на терена, и всички на скамейката на Левски. Това не се случва често между тези два отбора (на снимката долу).

ЦСКА започна добре срещу съперник, от който губи в последните години и срещу който не се яви за мач на "Герена" тази пролет. Капитанът Емил Ценов отправи хубав удар от фаул, а вратарят Влади Филипов изби.

Левски реагира и като по чудо не поведе в 2-3 ситуации. Първо Богдан Костов проби отдясно, а "червеният" страж Майкъл Георгиев бе последна преграда пред голлинията. Последва пропуск и на Мартин Петков.

Стигна се до ситуация, при която Кристиян Атанасов от ЦСКА бе изведен сам срещу Филипов, но си поведе дълго топката, пък и се отказа в края на акцията. Така не се стигна до реална опасност.

Последва коварен удар с глава на Радостин Стоилов от гостите.

До края на полувремето най-добрата ситуацие бе за Левски. Костов се размина пред голлинията след пас с главва Ивайло Христов.

След почивката "сините" натиснаха, а "червените" се задоволяваха само с отбранителни действия. На контри нищо не им се получаваше.

Левски първо имаше възможност от двоен удар в наказателното поле на ЦСКА, след който Георги Владимиров удари греда. Дойдоха и головете за Левски за десет минути в средата на полувремето.

При 2:0 всичко свърши. ЦСКА има прогрес в сравнение с миналия сезон, но все още е далеч от Левски - най-силният отбор на тази възраст в България. А Левски не изнесе най-добрия си мач.

Следобед бе двубоят между мъжете в Първа лига, а утре при децата, родени 2003 г.