Фейгин триумфира на „Денкова-Стависки”

Фигурно пързаляне
    Анна Стоилкова 20/10/2016 20:46

Голямата ни надежда във фигурното пързаляне Александра Фейгин спечели златен медал в 5-ото издание на международния турнир по фигурно пързаляне „Денкова-Стависки”. Надпреварата се провежда в Зимния дворец в София и в нея участват над 100 състезатели.

13-годишната Фейгин грабна титлата при девойките до 18 г. След като вчера оглави класирането след краткия танц, днес Алекс бе недостижима във волната програма, която спечели без никакви проблеми с оценка от 97.20 точки.

Така със сбор от 154.58 т. тя взе златния медал, оставяйки след себе си представителката на Сингапур Сесилиане Мей Линг Хартман със 115.98 т. и Илайда Баяр (Турция) със 108.09 т.

По-малко от точка и половина пък не достигна на Кристина Григорова, за да измести туркинята и да спечели бронза. Криси завърши със 106.64 т. и остана 4-а.

При юношите пък Никола Златанов отстъпваше значително на другите си двама конкуренти в категорията. Българинът остана далеч зад победителя Габриеле Франгипани (Италия), който събра сбор от 144.99 т. и втория Базар Октар (Турция) – 141.41 т. Никола не допусна груби грешки в програмите си, но явно те не бяха с нужната сложност като тези на съперниците му.

Утре турнирът в Зимния дворец продължава от 18:10 часа, когато волната си програма ще играят момичетата и момчетата до 15 г. При дамите след краткия танц води българката Мария Левушкина, следвана от французойката Оушън Пиегат и сънародничката си Елица Панчева. При момчетата в тази категория България няма представител.