ЦСКА (2004) с класическа победа срещу Левски

Ваня Николова 29/10/2016 17:20

ЦСКА спечели с класическото 3:0 дербито срещу Левски от шестия кръг на подготвителната гр. "А" по футбол 11 (набор 2004).

Мачът се игра на един от терените в кв. "Драгалевци", където се провеждат срещите от столичното първенство в тази възраст.

"Червените" превъзхождаха своя съперник, не само игрово, но и в ръстово отношение. ЦСКА надигра категорично "сините" и заслужено спечели дербито.

Йоан Борносузов откри още в 5-ата минута. Той се озова сам срещу вратаря на Левски и не сгреши за 1:0. Нападателят Борносузов е син на Атанас Борносузов, треньор на тази възраст на ЦСКА.

В състава на "армейците" личат още две познати имена. С номер 11 игра Павел Жабов, син на бившия нападател на ЦСКА Петър Жабов.

Десетка на ЦСКА (2004) е Георги Чорбаджийски, брат на капитана на мъжкия отбор Божидар Чорбаджийски.

Две минути преди края на първото полувреме "армейците" удвоиха преднината си. След центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Георги Чорбаджийски, който надскочи вратаря на Левски и покачи на 2:0.

"Сините" не успяха да застаршат вратата на ЦСКА с изключение на един пряк свободен удар, при който обаче топката излезе в аут.

6 минути след началото на второто полувреме ЦСКА вкара трети гол. Капитанът Йоан Лозанов спечели единоборство край аутлинията и подаде в наказатезлното поле на Валентин Ситнилски, който без да се колебае прати топката във вратата на Левски за 3:0.

Малко по-късно Мартин Влаевски нацели греда. Играчът на ЦСКА може би искаше да центрира, но топката направи такава траектория, че се удари в дирека, а ако беше попаднала в мрежата, щеше да се получи красив гол.

До края на мача темпото на игра падна, срещата се доиграваше.

ЦСКА е лидер в класирането с 15 точки, колкото имат и отборите на Национал и Витоша 13. Левски е на четвърто място с 13 точки.

----

Левски - ЦСКА 0:3

0:1 Йоан Борносузов (5), 0:2 Георги Чорбаджийски (28), 0:3 Валентин Ситнилски (36)

Левски: Ивайло Бориславов, Кирил Великов, Денис Динев-капитан, Алекс Минчев, Александър Йовчев (Божидар Славов), Юлиан Илиев, Сабри Кьосов, Наско Кехайов (Антоан Тонев), Михаил Милев (Самуил Стойнев), Николай Арахангелов, Антон Иванов;

Треньор: Веселин Сърбаков;

ЦСКА: Иван Маринов, Мартин Влаевски, Габриел Александров, Теодор Иванов, Валентин Ситнилски, Георги Чорбаджийски (Николай Няголов), Йоан Лозанов-капитан (Андрей Димитров), Виктор Атанасов (Алекс Кирилов), Ясен Цеков (Асен Спиров), Йоан Борносузов (Александър Божков), Павел Жабов (Георги Шаламанов);

Треньор: Атанас Борносузов;

Съдии: Методи Павлов, Петър Петров, Добрин Добринов;

Делегат на БФС: Николай Добрев

Жълти картони: Йиан Лозанов, Йоан Борносузов, Мартин Влаевски (ЦСКА); Николай Арахангелов (Левски);