Луд мач, обрат и 9 гола между Витоша и Хебър

Валентин Маринов 07/11/2016 23:35

Витоша (Бистрица) и Хебър изиграха щур мач в столичната Зона за юноши старша - вкараха си 9 гола, а домакините направиха обрат от 2:4 до 5:4.

Двубоят на изкуствения терен на ст. “Академик” на 4-ти км предложи всичко - освен голеадата имаше хеттрик, червен картон, хубави атаки, грешки…

Началото на двубоя закъсня с 15 минути заради липса на охрана. Ситуациите пред двете врати обаче не закъсняха - още от първите секунди.

Тимът от Пазарджик атакуваше по-опасно, възползвайки се от твърде колебливата игра на Витоша в защита. Вратарят Борислав Маринов също не бе много убедителен, а най-голямата му грешка се случи още в 7-ата минута.

При върната топка Маринов не отигра добре и видя кълбото в мрежата си. Шокиращо начало, но Витоша бързо изравни. Още в 10-ата Лъчезар Котев напредна отлично, съдията даде добър авантаж и се стигна до изравнителен гол, дело на Михаил Атанасов.

В 13-ата обаче Хебър отново дръпна в резултата след кратко разбъркване в наказателното поле. Точен бе Запрян Коцев, който заслужава най-висока оценка в редиците на тима от Пазарджик.

Гостите разчитаха най-вече на бързината на Коцев. При отнета топка, било то в средата на терена или в половината си, хебърци търсеха с пас острието. И се стигна до куп опасности пред вратата на Витоша.

Така падна третото попадение - Коцев напредна отдясно и подаде на Иван Бояджиев, който отблизо вкара за 3:1 в 23-тата.

Личеше, че головете ще продължат. В 27-ата Мартин Станчев се измъкна добре и отблизо отново намали резултата - 2:3.

До края на полувремето повече напрежение имаше пред вратата на отбора от Бистрица - най-често след контри.

До следващия гол последва дълга пауза. А на почивката треньорът на Витоша Никола Пешев направи цели 4 смени, като пусна и резервния страж Николай Георгиев.

Картината на терена не се промени много - домакините имаха инициативата и натискаха, а гостите използваха всяка възможност за ответни атаки. 4:2 за Хебър стана след пореден гаф в защитата на Витоша, възползва се Костадин Киров.

Това се случи в 66-ата, а най-интересното тепърва предстоеше. Усети се отпускане в редиците на Хебър, докато Бистрица не искаше да губи надежда. В 70-ата силната игра на Лъчезар Котев бе възнаградена с гол - 3:4.

Тук започнаха проблемите за Хебър. Мартин Станчев изравни в 80-ата, а секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Алекс Спасов.

Натискът на бистричани се усили. Хебър пък се огъна и почна да греши още повече. В 90-ата минута Мартин Станчев оформи хеттрика си, а малко по-късно прозвуча и последният съдийски сигнал - 5:4 за Витоша.

Не всеки ден се виждат 9 гола в един мач и обрат от 2:4. Многото попадения се дължат както на двуострия, открит мач, така и на многото грешки и липсата на удачни дефанзивни действия и от двете страни.

И все пак - паметен двубой.

----

Витоша (Бистрица) - Хебър 5:4

0:1 Борислав Маринов (7-автогол), 1:1 Михаил Атанасов (10), 1:2 Запрян Коцев (13), 1:3 Иван Бояджиев (23), 2:3 Мартин Станчев (27), 2:4 Костадин Киров (66), 3:4 Лъчезар Котев (70), 4:4 Мартин Станчев (80), 5:4 Мартин Станчев (90);

Витоша: Борислав Маринов (Николай Георгиев), Михаил Ангелов (Христо Иванов), Томас Младенов (Кристиян Божков), Васил Георгиев (Милко Ставрев), Тодор Ненов, Александър Петров, Лъчезар Котев, Михаил Атанасов (Георги Йорданов), Боян Ефтимов, Мартин Станчев-капитан, Десислав Аризанов (Калин Тошев);

Треньор: Никола Пешев

Хебър: Росен Василев, Джем Ахмед, Ангел Биладжов, Антонио Анев (Християн Зарков), Александър Мераклийски, Пламен Димитров, Станислав Дечев (Никола Донов), Костадин Киров, Запрян Коцев, Иван Бояджиев, Алекс Спасов;

Треньор: Атанас Боянов

Съдии: Йордан Воденичаров, Райчо Митов, Светослав Георгиев (от Сандански и Петрич);

Делегат на БФС: Велин Крачанов

Жълти картони: Антонио Анев, Алекс Спасов (Хебър);

Червен картон: Алекс Спасов (Хебър);

София, ст. “Академик”, 4-ти км, 50 зрители.

Останалите резултати и класирането, ВИЖТЕ ТУК.