Гол след гол в мача Национал - ЦСКА

Ваня Николова 27/11/2016 14:00

11 гола бяха отбелязани в мача ДЮФК Национал - ЦСКА-София от столичното първенство при децата, родени през 2003 година. "Червените" спечелиха с 9:2, като дори трябваше да обръщат срещата.

Припомняме, че Национал победи два пъти ЦСКА от началото на сезона. Първо в турнира за Купата на БФС с 2:1, а по-късно записа успех и в първенството с 3:1. Днес "червените" се реваншираха за двете загуби.

Срещата започна много добре за домакините. Още в първата минута Иван Бакалски фаулира в наказателното поле Веселин Симеонов и главният съдия Атанас Дреновички не се поколеба да отсъди дузпа за домакините.

Кристиян Костов бе точен за 1:0.

Национал успя да задържи преднината си само 5 минути. Александър Бучков изравни след хубава атака на ЦСКА.

В 14-ата минута "червените" разиграха добре с двойно подаване пред наказателното поле на Национал, капитанът Мартин Смоленски се озова на стрелкова позиция и не греши за 2:1.

В тези минути нападателите на ЦСКА играеха на ръба на засадата. Няколко пъти атаките им не минаха, но в 24-ата минута Данаил Стойчев бе изведен много добре и вкара трети гол за "армейците".

След половин час игра капитанът Смоленски получи пас от дълбочина, надбяга защитник на Национал и отбеляза четвъртото попадение за ЦСКА.

Головата фиеста продължи и през втората част. Секунди след подновяването на играта Смоленски оформия своя хеттрик, а само 2 минути по-късно Бучков вкара втория си гол в мача за 6:1.

В средата на второто полувреме резервата Денис Стефанов също записа името си сред голмайсторите. В ответната атака домакините върнаха един гол. Александър Христов проби отляво и центрира към Боян Глухчев, който направи 2:7.

Десет минути по-късно Христо Арсов се разписа след поредната добра атака на ЦСКА. В последната минута Мартин Аврамов от пряк свободен удар оформи крайния резултат.

----

Национал - ЦСКА 2:9 (1:4)

1:0 Кристиян Костов (2-дузпа), 1:1 Александър Бучков (6), 1:2 Мартин Смоленски (14), 1:3 Данаил Стойчев (24), 1:4 Мартин Смоленски (30), 1:5 Мартин Смоленски (36), 1:6 Александър Бучков (38), 1:7 Денис Стефанов (55), 2:7 Боян Глухчев (56), 2:8 Христо Арсов (66), 2:9 Мартин Аврамов (70)

Национал: Николай Стоянов, Кристиян Костов, Николай Николов, Цветелин Павлов, Мартин Вълчев, Боян Глухчев, Мартин Първанов, Марио Райчев, Александър Христов, Антон Бакалов-капитан, Веселин Симеонов (Славен Любенов);

Треньори: Борислав Маров и Иван Муртин

ЦСКА-София: Ивайло Илиев, Димитър Колимечков (Димитър Стоянов), Георги Иванов, Цветомир Йорданов, Александър Бучков (Георги Манев), Мартин Аврамов, Мартин Сотиров (Алпай Рамадан), Мартин Смоленски-капитан, Милен Хаджиев (Христо Арсов), Иван Бакалски (Антонио Владимиров), Данаил Стойчев (Денис Стефанов);

Треньор: Атанас Борнoсузов

Съдии: Атанас Дреновички, Георги Петров и Иван Радославов;

Делегат на БФС: Стефан Колев

Жълти картони: Георги Иванов, Александър Бучков, Мартин Аврамов (ЦСКА); Антон Бакалов (Национал);

София, НСА, изкуствен терен, 50 зрители.