Алберт Попов не завърши гигантския слалом за Еврокупата

Ски алпийски дисциплини
    Viasport 10/01/2017 16:05

Най-добрият ни алпиец в последните години Алберт Попов не завърши втория гигантски слалом за Европейската купа в Давос (Швейцария).

Само преди ден българинът се нареди 33-ти в първия старт, записвайки рекордно класиране в тази дисциплина за купата. Днес обаче той нямаше този късмет и напусна надпреварата във втория манш.

Алберт бе с 45-о време след първото си спускане днес с изоставане от 2,30 сек от лидера в него Маркус Монсен (Норвегия). Във втория манш обаче националът ни не успя да стигне до финала и отпадна.

Другият ни представител в Давос - 19-годишният Йоан Тодоров, не се класира за второто спускане, след като не успя да влезе сред най-добрите 60 скиори в първия манш.

В надпреварата се пуснаха 92-ма алпийци, сред които и участници в Световните купи. Любопитното е, че 21 състезатели отпаднаха още след първото спускане, а други 9, сред които и Алберт - след второто.

Победител днес стана финландецът Саму Торсти, който финишира за 1:42,19 мин. Второто и третото място пък заеха Расмус Уиндингстад (Норвегия) и Марсел Матис (Австрия). Лидерът след първия манш Монсен е едва 6-и.

След състезанието пък двамата българи отпътуваха директно за австрийския курорт Цел ам Зее, където утре (11 януари) и на 12 януари ще стартират в слаломите за Европейската купа там.