Драма за Радо Янков в Банско, завърши втори

Сноуборд
    Viasport 05/02/2017 16:14

Най-добрият ни сноубордист в паралелните дисциплини и носител на Големия кристален глобус за 2016 г. Радослав Янков не успя да дублира шампионската си титла във втория старт от Световната купа в Банско.

Българинът спечели златния медал в дисциплината паралелен гигантски слалом в петък, с което оглави световната ранглиста, но днес остана втори. Янков бе безапелационен във всичките си спускания днес, като не изпусна водачеството до финала.

В спора за титлата Радо вървеше с доста голяма преднина пред французина Силван Дюфо, но малко преди финала направи грешка и падна. Секунди по-късно на снега се оказа и неговия съперник, но той успя да се изправи по-бързо от българина и да финишира пръв.

За Янков остана сребърния медал, който му донесе и чек за 5407 евро, както и 800 точки за световната ранглиста в паралелните дисциплини в сноуборда, където продължава да е лидер.

"Яд ме е. Много съжалявам. Надявам се да не съм разочаровал всички хора, които ме подкрепяха тук. Наистина много съжалявам", заяви веднага след финала Радо.

За да подкрепя родопчанинът пък на писта „Алберто Томба” в Банско се появи и звездата във футбола Димитър Бербатов, но присъствието му не донесе късмет на Янков. Сред ВИП зрителите беше и президентът Росен Плевнелиев.

Снимка: Lap.bg