Костадинов и Реал (Мадрид) - вече на полуфинал

BGbasket.com 17/02/2017 19:05

Константин Костадинов и Реал (Мадрид) се класираха на полуфинал за Купата на Испания по минибаскетбол. Тимът на българина спечели и трите си двубоя от група В на турнира, а утре на полуфинал ще спори с домакина Баскония.

В първия ден Реал наказа Жовентут с 87:72. Двубоят бе доста интересен и равностоен, като Реал водеше с малко през повечето време. Малко преди края на третата част "белите" дръпнаха с 12 точки, но съперникът отговори с бързо 8:0 и се върна в играта. В последната четвърт обаче мадридчани отново се активизираха и съумяха да стигнат до успеха.

Костадинов бе титуляр в двубоя и за 24 минути бе на добро ниво. Българинът направи дабъл-дабъл с 10 точки и 16 борби, като добави и 4 асистенции и 2 отнети топки. По средата на последната част той се отличи и с ефектна забивка, с която впечатли публиката в залата.

Вторият мач на Реал бе далеч по-лесен, след като тимът наказа Мурсия с 85:54. След първата част "белите" водеха с 13 точки, а на почивката разликата стигна до 23, с което реши и мача.

Костадинов отново бе титуляр и игра малко над 14 минути. За това време той вкара три от своите шест стрелби и завърши с 6 точки. Освен това бургазлията добави и 3 асистенции и 1 борба в актива си.

Третата победа на Реал бе още по-убедителна, като тя дойде над Уникаха Ринкон с 89:55. Тук "белите" водеха само с 11 точки на почивката, но със страхотна част и 25:7 само в нея си осигури спокойствие.

Именно тази среща пък бе най-добрата за Костадинов в турнира до момента. Той отново бе титуляр и игра 23 минути, в които направи дабъл-дабъл след 20 точки и 10 борби. Отделно в актива си имаше и 3 асистенции, 1 отнета топка и 3 чадъра.