Царско село с три титли на Купа София (СНИМКИ)

Viasport 27/02/2017 08:30

ДЮШ на Царско село спечели три титли в третото издание на турнира за "Купа София" 2017 - при родените през 2005, 2007 и 2008 година. Берое стана първи при набор 2006, а при най-големите отбори в турнира - набор 2004 №1 е ЦСКА-София.

В турнира взеха участие 40 отбора от 16 водещи български клуба. Над 700 деца премериха сили помежду си. Изиграха се 80 мача на терените в базите на Царско село и ДИТ в "Драгалевци".

ЦСКА 2004 с треньор Атанас Борносузов победи на финала Ботев (Пловдив) с 2:1, след като обърна резултата от 0:1. Ботев откри в края на първото полувреме, но с два гола на привлечения от Левски Кирил Великов ЦСКА спечели финала.

Трети в тази възраст е съставът на Славия, който записа служебна победа над Локомотив (Пловдив).

Набор 2004

Първо място - ЦСКА-София с треньор Атанас Борносузов
Второ място - Ботев (Пловдив) с треньор Андрей Андреев
Трето място - Славия с треньор Мариян Стоянов

Най-добър вратар - Кристиян Кръстев Ботев (Пловдив)
Най-добър защитник - Калоян Костовски (Славия)
Голмайстор на турнира - Кирил Великов ЦСКА-София
Най-добър играч на турнира - Йоан Борносузов ЦСКА-София

ЦСКА 2004 с треньор Атанас Борносузов

При родените през 2005 година със златните медали се окичи тимът на Царско село, който победи Локомотив (София) с 4:0. На трето място се нареди Берое, след като спечели малкия финал с 2:1 над Олимпия (Стара Загора).

Набор 2005

Първо място - Царско село с треньор Кемал Рашидов
Второ място - Локомотив (София) с треньор Димитър Михайлов
Трето място - Берое (Стара Загора) с треньор Слави Жеков

Най-добър вратар - Йоан Загоров (Царско село)
Най-добър защитник - Денис Колев Локомотив (София)
Голмайстор на турнира - Васил Василев (Берое)
Най-добър играч на турнира - Кристиян Красимиров (Царско село)

Царско село 2005 с треньор Кемал Рашидов

При набор 2006 триумфира Берое с треньор Иван Желев. Отборът победи на финала с 2:0 Левски. Славия се нареди трети след успех над Добруджа с 4:0.

Набор 2006

Първо място - Берое (Стара Загора) с треньор Иван Желев
Второ място - Левски (София) с треньор Тодор Симов
Трето място - Славия с треньор Димитър Дерменджиев

Най-добър вратар - Богомил Александров (Берое)
Най-добър защитник - Александър Димитров (Славия)
Голмайстор на турнира - Преслав Пачев (Левски)
Играч на турнира - Георги Стоянов (Берое)

Берое 2006 с треньор Иван Желев

Царско село спечели с 4:0 финала срещу Славия при родените през 2007 г. Тук отборът на ФК Звездичка е трети след победа над Берое с 2:1.

Набор 2007

Първо място - Царско село с треньор Петър Карачоров
Второ място - Славия с треньор Александър Захариев
Трето място - Звездичка с треньор Павел Алексиев

Най-добър вратар - Мирослав Стойков Звездичка (Бургас)
Най-добър защитник - Борислав Вучев (Царско село)
Голмайстор на турнира - Денис Станоев (Славия)
Играч на турнира - Теодор Радински (Царско село)

Царско село 2007 с треньор Петър Карачоров

При най-малките (набор 2008) Царско село се наложи във финала с 2:1 над Левски и вдигна купата. Локомотив (София) зае трето място след драматичен успях с 4:2 след дузпи над ФА Горан Пандев от Македония (в редовното време 2:2).