ЦСКА обърна Славия в дербито на върха в U19

Ваня Николова 04/03/2017 18:55

ЦСКА-София спечели с 2:1 дербито със Славия от 16-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Viasport.bg и Sportmedia.tv излъчиха на живо срещата между първия и втория в класирането.

Победителят бе определен в добавеното време на мача, когато Славия остана с човек по-малко, а ЦСКА вкара при последната си ситуация.

Срещата започна много добре за домакините. Още в 8-ата минута бе отсъдена дузпа за "белите" след неразбирателство в защитата на ЦСКА и нарушение на вратаря Слави Петров, който получи и жълт картон.

Десетката на Славия Александър Златков бе безпощаден - 1:0.

До края на първото полувреме чистите положения пред двете врати липсваха. ЦСКА се опитваше с центрирания да затрудни отбраната на домакините, които от своя страна чакаха добра ситуация за контраатака. Сериозни опасности пред вратарите обаче нямаше.

Второто полувреме беше далеч по-интересно. Славия започна малко по-активно. Десетина минути след почивката новото попълнение Георги Чукалов, привлечен от Локомотив (Пловдив), проби отляво и центрира опасно в наказателното поле, но там нямаше кой да засече подаването.

"Червената" защита бе добре групирана и внимаваше при атаките на Славия.

В 70-ата минута ЦСКА изравни. Георги Търтов засече с глава центриране от ъглов удар и наказа грешката в отбраната на "белите" за 1:1.

Последните минути бяха доста напрегнати с атаки и към двете врати. В последната минута на добавеното 3-минутно продължение Денис Бучев фаулира резервата Хосеин Трайков пред наказателното поле. Бучев бе изгонен с директен червен картон.

След изпълнението на прекия свободен удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Славия, при което най-съобразителен се оказа Радослав Живков, който след добавка донесе победата на ЦСКА.

"Армейците" са еднолични лидери с 41 точки, с две повече от втория Ботев (Пловдив). Славия е на трето място с 38  т.

Днес освен Георги Чукалов за Славия дебютира още един нов футболист - Стефан Стойнов, който премина от "Овча Купел" от Лудогорец, а преди това беше в ЦСКА.

Пълен видеозапис, можете да видите в Sportmedia.tv, ТУК.

Интервютата след мача, ВИЖТЕ ТУК

----

Славия - ЦСКА-София 1:2

1:0 Александър Златков (8-дузпа), 1:1 Георги Търтов (70), 1:2 Радослав Живков (90+3)

Славия: Мартин Величков, Денис Бучев, Мартин Семерджиев, Сашо Сашов, Радослав Постолов (Стефан Стойнов), Фабиен Георгиев, Александър Златков (Димитър Минков), Христо Тодоров (Дейвид Димитров), Георги Чукалов, Цветомир Вачев, Ангел Ангелов (Николай Кечев);

Треньор: Ивайло Семерджиев;

ЦСКА: Слави Петров, Иван Турицов (Асен Георгиев), Никола Борисов, Георги Костов, Валентин Антов, Николай Янков (Хосеин Трайков), Георги Търтов, Петър Д. Петров (Марчело Тенев), Радослав Живков, Даниел Йорданов, Иван Митрев;

Треньор: Ивайло Станев;

Съдии: Ивайло Ненков, Димитър Русев, Иван Станев

Делегат на БФС: Сашо Деянов

Жълти картони: Слави Петров (ЦСКА); Ангел Ангелов, Цветомир Вачев (Славия);

Червен картон: Денис Бучев (Славия);

София, ст. "Славия", помощен терен, 100 зрители.

Другите резултати и временното класиране, ВИЖТЕ ТУК.