ЦСКА с първа пролетна победа в U17

Ваня Николова 05/03/2017 18:05

ЦСКА записа първа пролетна победа в Елитната юношеска група до 17 години. След загубата преди седмица с 0:1 от Марек, днес играчите на Антон Димитров се наложиха с 2:0 като домакини на Пирин (Благоевград).

Срещата се игра на терен 2 на комплекса "Царско село". "Червените" записаха в протокола за мача само 13 състезатели, сред които двама вратари и 11 полеви играчи. Треньорът на "армейците" Антон Димитров имаше много кадрови проблеми с наказани, контузени и болни футболисти и не можа да попълни група от 18 състезатели.

Пирин създаде първата по-сериозна опасност в 7-ата минута. Пред Ивайло Михайлов се откри много добра възможност да обстрелва вратата на ЦСКА, но ударът му беше много неточен.

Десет минути по-късно домакините поведоха след бърза контраатака. Нападателят Борислав Будинов се озова сам срещу вратаря на Пирин Радослав Ангелски, излъга го и от аутлиният върна към Любослав Златков, който на празна врата се разписа за 1:0.

Това е първи гол за Златков с червената фланелка. Той пристигна в ЦСКА през зимата от Лудогорец.

Най-добрата ситуация за Пирин през втората част бе след статично положение. Димитър Митев изпълни много добре пряк свободен удар, но нямаше късмет да изравни, след като топката мина на сантиметри от целта.

Малко преди края ЦСКА реши всичко с втори гол. Той бе от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Милен Манчев. Борислав Будинов бе точен за 2:0.

----

ЦСКА – Пирин 2:0

1:0 Любослав Златков (17), 2:0 Борислав Будинов (72-дузпа)

ЦСКА: Драгомир Захаринов (Борис Груев), Йоан Станков, Емануил Личев-капитан, Адриан Гиргинов, Милен Манчев, Александър Иванов, Джулио Чарлов, Жулиан Манолов, Борислав Будинов, Любослав Златков (Михаел Георгиев), Митко Митков;

Треньор: Антон Димитров;

Пирин: Радослав Ангелски, Николай Начев, Велин Петков (Валентин Шляков), Георги Шайков, Димитър Митев-капитан, Симеон Божинов, Денис Начев (Кирил Ангелов), Асен Крушовски, Ивайло Михайлов (Симеон Георгиев), Кирил Дамбов, Любомир Цолев (Иван Атанасов);

Треньор: Васил Петров;

Съдии: Атанас Дреновички, Красимир Миланов и Марин Бонев;

Делегат на БФС: Иван Вълчев;

Жълти картони: Николай Начев, Асен Крушовски (Пирин); Емануил Личев, Милен Манчев (ЦСКА);

София, к-с "Царско село", изкуствен терен 2, 150 зрители.

----

Берое - Спартак (Плевен) 6:0 (0:0)

В другата среща от днес Берое нямаше проблеми срещу Спартак (Плевен) и записа победа с 6:0. Головете бяха отбелязани след почивката.

Стоян Иванов откри в 55-ата минута с удар от дистанция. Малко по-късно Мануел Иванов бе изведен зад гърба на отбраната, финтира вратаря на гостите и прати топката в мрежата - 2:0. Пламен Иванов направи 3:0 след асистенция на Валентин Иванов.

Четвъртото попадение отново бе дело на Мануел Иванов. Божидар Димитров се разписа с удар отблизо за 5:0. Крайният резултат бе офоремен в последната 80-ата минута от Стоян Иванов.