България U18 падна от Финландия

Валентин Маринов 18/03/2017 23:08

Юношеският национален отбор на родените след 1 януари 1999 г. (U18) загуби от Финландия с 2:3 в контрола, играна на един от тревните терени в “Царско село”.

В понеделник двете селекции ще изиграят още една проверка - пак от 14 часа.

Днес всички голове паднаха преди почивката. Таранът на Лудогорец Андриян Димитров още във 2-ата минута.

В 11-ата Маркус Форс изравни след пряк свободен удар. Малко след това нашите отново дръпнаха с попадение Александър Златков.

Гостите направиха пълен обрат след две грешки в защитата на нашите. Първо сбърка Валентин Антов, който позволи лек пас от дълбочина, а след това Илия Юруков изгуби топката пред наказателното поле.

Всичко това се случи до 30-ата минута.

Българите започнаха по-добре, но постепенно “суоме” изравниха играта. Тимът на Финландия превъзхожда “лъвчетата” като физика - футболистите са високи и добре сложени.

След почивката Ангел Стойков направи 8 смени (виж по-долу). Два пъти трябваше да се намесва Димитър Шейтанов, за да спаси сигурни голове. Българите имаха добри условия за контри, но не ги развиха добре.

Отборът днес бе воден от Стойков, който по същото време е на лагер с България U19. В неделя рано сутринта селекцията ни заминава за Елитния кръг във Франция. Така във втория мач в понеделник друг треньор ще ръководи България U18.

Състав през първото полувреме:

Петър Петров, Иван Турицов, Валентин Антов, Александър Бастунов-капитан, Димитър Илиев, Алекс Петков, Илия Юруков, Александър Златков, Йордан Тодоров, Андриян Димитров, Тони Иванов.

Състав след почивката:

Димитър Шейтанов-капитан, Иван Турицов, Иван Калайджийски, Мартин Минчев, Руси Грозев, Антон Тунгаров, Мартин Димитров, Цветослав Петров, Николай Дросев, Александър Златков (Илия Юруков), Тони Иванов.

Голмайстори: 1:0 Адриян Димитров (2), 1:1 Маркус Форс (11), 2:1 Александър Златков (18), 2:2 Тимо Ставицки (20), 2:3 Они Валакари (30).