Кръщават на Исинбаева стадион в столицата на Дагестан | Реал Мадрид отново ликува след Ел Класико | Лукас Подолски със страхотен гол в последния си мач за Бундестима | Соколов и Лубе си взеха необходимите им два гейма от Скра | България - домакин на Световната треньорска конференция

Ботев 57 би Септември във вътрешно дерби при младшата

Валентин Маринов 20/03/2017 12:26

Ботев 57 инфарктно спечели вътрешноклубното дерби срещу Септември от 20-ия кръг на столичната Зона за юноши младша възраст - 2:0.

Головете за символичните гости паднаха в последната минута и добавеното време, като първият бе от дузпа.

Двубоят бе интересен, тъй като противопостави две възрасти - в тима на Ботев играят момчета, родени 2000 г., докато в другия отбор са с година по-малки, а и различни стилове.

Септември залага на офанзивен стил с повече притежание на топката и постепенно изграждане на атаките, докато поне вчера Ботев 57 игра дефанзивно и с бърз преход от едната в другата фаза.

Получи се добър мач, в който имаше какво да се види, независимо че головете паднаха едва в края, а резултат 0:0 нямаше да е незаслужен.

Срещата започна предпазливо. Първата ситуация за Септември бе при пряк свободен удар - Теодор Костов уцели греда. Малко след това от непосредствена близост до вратата Йордан Спасов (Ботев) не успя да открие.

Удар за Септември е контузия на капитана Райко Алов, който напусна рано с травма в коляното.

Символичните домакини стигнаха до по-сериозен натиск в края на полувремето. Понрави се желанието им да играят комбинативен футбол с по 1-2 докосвания.

Личеше, че който вкара първи гол, най-вероятно ще спечели.

Втората част започна така, както приключи първата - с натиск на Септември, който ставаше все по-ефективен с всяка изминала минута. Най-чистата възможост се откри пред Иван Гелов, опитът на който да отбележи бе париран от вратаря Ивайло Панайотов.

В същото време “гостите” пробваха контри и на няколко пъти не им се отдаде последния пас. Постепенно те изравниха играта.

Срещата вървеше при 0:0, когато Ботев стигна до ситуация в 79-ата минута. Прострелно центриране отляво стигна до Йордан Спасов, който бе фаулиран от стража Пресиян Христов - дузпа и жълт картон.

11-метровият удар бе реализиран от Асен Асенов, който бе сред играчите, направили впечатление и по време на мача - най-вече с бързината си.

Течаха последните секунди на даденото от рефера 4-минутно продължение, когато Асенов бе изведен зад защитата на “домакините” и за втори път огорчи Септември - 2:0.

Достойнство на срещата бе коректността - жълтите картони бяха вдигнати едва в края и те не бяха за груба игра или нервни изблици, каквито демонстрира само треньорът на Септември Владислав Вутов.

Победата е ценна за Ботев, тъй като бе постигната срещу третия в класирането, който има шанс дори за първите две места.

----

Септември - Ботев 57 0:2

0:1 Асен Асенов (80), 0:2 Асен Асенов (80+4);

Септември: Пресиян Христов, Александър Тодоров, Симеон Чатов (Никола Иванов), Райко Алов-капитан (Станислав Георгиев), Любомир Петков, Румен Фратев, Иван Гелов, Теодор Костов, Дамян Ганчев, Костадин Костадинов (Теодор Белнейски), Николай Манчевски; в игра след почивката влязоха също Христо Атанасов и Георги Петракиев;

Треньор: Владислав Вутов

Ботев 57: Ивайло Панайотов, Николай Гърдев, Павел Тодоров-капитан, Николай Ангелов, Светослав Богданов (Стилиян Маринов), Благовест Джамалов (Георги Владимиров), Асен Асенов, Атанас Базелков, Емилиян Димитров (Тодор Генков), Симеон Сотиров, Йордан Спасов; в игра след почивката влязоха още Марио Любенов, Георги Ангелчев и Богдан Петров;

Треньор: Кирил Кирилов

Съдии: Красимир Атанасов, Светлин Атанасов, Радослав Димитров;

Делегат на БФС: Тодор Велков;

Жълти картони: Пресиян Христов (Септември); Николай Ангелов (Ботев 57);

София, 57-мо СУ, изкуствен терен 2, 60 зрители.

Другите резултати и временното класиране, ВИЖТЕ ТУК.